EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  9893  36

 Україна закуповує 10 видів вакцин, які захищають від 10 небезпечних хвороб, - МОЗ

Десять видів вакцин, які закуповує Україна, можуть захистити від десяти небезпечних хвороб. Деякі вакцини однокомпонентні (захищають від одного захворювання), інші - багатокомпонентні (захищають від двох або більше захворювань одночасно).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Кабміну.

У списку - гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, кашлюк та правець, хіб-інфекція, кір, краснуха та епідемічний паротит.

"Гепатит В викликає вірус, який вражає печінку. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу і раку печінки, а це може призвести до смерті. Вірусом можна заразитися в лікарні, вдома, у стоматологічному кабінеті, на дитячому майданчику, в перукарні – під час контакту з інфікованими предметами - зубною щіткою, залізним гребінцем, ножицями, якими користувалася інфікована людина. Відомі випадки зараження дітей вірусом гепатиту В після уколу використаним шприцом, яким дитина поранилась у пісочниці", - зазначають у МОЗ.

Лише вакцинація є надійним захистом від гепатиту В. Від захворювання захищають комплексні вакцини з компонентом гепатиту, три дози до 6 місяців. У результаті повного курсу вакцинації виробляється довічний імунітет.

Читайте на "Цензор.НЕТ": 3,5 млн українців підписали декларації з лікарями, - МОЗ

"Збудниками туберкульозу є небезпечні для здоров’я мікобактерії. Для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий, оскільки у випадку зараження туберкульозом у перший рік життя існує високий ризик захворіти на туберкульозний менінгіт, який вражає мозкові оболонки. У цьому випадку туберкульоз особливо тяжко піддається лікуванню і часто має летальні наслідки. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової під час чхання, кашлю). Можливі наслідки: ураження кісток, туберкульозний менінгіт, смерть", - йдеться в повідомленні.

Від туберкульозу захищає вакцина БЦЖ. Одна доза на 3-5 день життя.

"Поліомієліт викликає вірус, який передається через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду, іноді - повітряно-крапельним шляхом. Вірус поліомієліту вражає нервові клітини, що відповідають за рухи, і викликає параліч. Паралітична форма поліомієліту невиліковна. Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту (GPEI) знизила кількість випадків хвороби на 99%, із 350 000 у 1988 році до 243 у 2014. В Україні спалах поліомієліту був зафіксований у 2016 році. Ліків від поліомієліту не існує, однак його можна попередити за допомогою імунізації", - зазначають у відомстві.

Поліовакцина, застосована кілька разів, може захистити дитину на все життя.

"Дифтерія, кашлюк і правець - смертельні хвороби. Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Кашлюк характеризується запаленням дихальних шляхів і супроводжується нападами спазматичного кашлю, який може призвести до зупинки дихання. Правець проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток. Дифтерія і кашлюк передаються повітряно-крапельним шляхом. Правець передається під час потрапляння забрудненого ґрунту до рани, через заражені предмети (цвяхи). Захворювання проявляється сильними судомами, які можуть призвести до переломів кісток", - повідомляють у МОЗ.

Щеплення АКДП попереджає розвиток цих трьох захворювань та ускладнень. Дорослі ревакцинуються від дифтерії та правця вакциною АДП-М раз на 10 років, імунітет проти кашлюку зберігається впродовж 5-7 років.

"Бактерія Hib (Haemophilus infl uenzae типу b) передається повітряно-крапельним шляхом. У дітей від 5 років Хіб провокує розвиток пневмонії, гнійного менінгіту, запалення надгортанника, що призводить до задухи (епіглотиту), запалення середнього вуха (отиту), гнійного запалення суглобів (артриту), запалення кістки (остеомієліту), "зараження" крові (сепсису). Захистити від хвороби і попередити розвиток ускладнень може вакцинація", - пишуть медики.

Водночас кір, краснуха та епідемічний паротит (свинка) передаються повітряно-крапельним шляхом. "Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос, краснуха проявляється висипом, незначним підвищенням температури, у деяких випадках - запаленням суглобів (артритом), а епідемічний паротит характеризується ураженням слинних залоз, підшлункової залози, статевих залоз. Кір, а в окремих випадках і паротит, можуть призвести до смерті. Краснуха і паротит особливо небезпечні під час вагітності. Дві дози вакцини КПК забезпечують довічний захист від трьох інфекцій", - повідомляють у МОЗ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066064
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору