EN|RU|UK
 Політика України
  5517  20

 В аудитори НАБУ мітить батько члена ВККС Василенка, якого звинувачували в "протягуванні" у ВС суддів Майдану, - ЦПК

Одним із кандидатів в аудитори НАБУ є Володимир Василенко - батько чинного члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів Андрія Василенка, який встиг "відзначитися" в кількох рішеннях.

Про це повідомляє "Центр протидії корупції", інформує Цензор.НЕТ.

Саме Андрій Василенко був доповідачем у справі про надання права довічно вершити правосуддя судді Дніпровського суду Києва Наталії Марфіній, яка фіктивно розлучалася із чоловіком — колишнім працівником СБУ, який сидів за підозру у хабарі 180 тисяч доларів, щоб уникнути конфіскації майна. Суддя Марфіна також ухвалювала рішення про законність позбавлення автомаданівця водійських прав за поїздку до Межигір’я під час Революції Гідності.

Разом із тим Василенка звинувачували в "протягуванні" на посади до Верховного суду суддів Кізюн та Лісовську, які забороняли Майдан.

Так, суддя Деснянського суду Олена Лісовська позбавляла водійських прав активістів за поїздку до Межигір’я в грудні 2013 року.

Також Василенко голосував за допуск до конкурсу у Верховний суд судді Кізюн, яка арештувала учасника Революції Гідності.

Крім того, нещодавно Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднила листування фігурантів справи мера Одеси Геннадія Труханова, у якому адвокати обвинувачення обговорюють, як домовлялися із суддею Кізюн про зняття арешту з 92 мільйонів гривень, арештованих НАБУ.

Попри це, обидві судді успішно пройшли співбесіду, яку проводила колегія ВККС за участі Андрія Василенка та в результаті отримали допуск на участь у конкурсі на суддів Верховного суду.

Крім того, Андрій Василенко разом із іншими членами ВККС дозволив пожиттєво вершити правосуддя судді-корупціонеру Дмитру Гаращенку, справа про хабар якому є  у судовому реєстрі, а також судді Олені Мазурик, яка приховує доходи чоловіка-прокурора.

Зазначається, що батько члена ВККС — Володимир Василенко — 82-річний правозахисник є одним з 5 претендентів на аудитори НАБУ по квоті парламенту. Він свого часу працював суддею в міжнародному  суді ООН, де переважно розглядаються справи про порушення прав людини.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066123
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору