EN|RU|UK
 За кордоном
  12428  59

 Росія підтримувала каталонських сепаратистів, - контррозвідка Німеччини

Президент Федерального відомства із захисту конституції ФРН Ханс-Георг Маасен заявив, що Росія надавала підтримку каталонським сепаратистам перед референдумом у жовтні 2017 року.

Своїми висновками він поділився з учасниками симпозіуму "Гібридні загрози - мережеві відповіді", який відкрився в понеділок у Берліні, передає Цензор.НЕТ із посиланням на публікацію в журналі Spiegel.

"Німецькі спецслужби виходять із того, що російські тролі "підігрівали" громадські суперечки про незалежність Каталонії. У них, очевидно, є свідчення того, що Росія підтримує каталонський сепаратистський рух пропагандою... Маасен каже, що отримав цю інформацію не з перших рук, але вважає її дуже правдоподібною", - йдеться в статті.

Причому, за словами Маасу, йдеться про "дезінформацію і пропаганду", а не про фінансову підтримку.

Загалом на симпозіумі німецька, англійська, а також спецслужби НАТО звинуватили Росію в прагненні дестабілізувати західні демократії.

Зокрема, глава британської внутрішньої розвідувальної служби MI5 Ендрю Паркер заявив, що Росія поєднує маніпуляції ЗМІ з дезінформацією в соціальних мережах і спотвореннями, що включає "нові і старі форми шпигунства, масові кібератаки, військове насильство і безрозсудну злочинну діяльність".

Паркер назвав дії Росії неприйнятними. "Замість того, щоб стати шанованою великою державою, Росія ризикує стати ізольованішою парією", - заявив він.

У свою чергу заступник генерального секретаря НАТО Ардт Фрейхерр Фрейтаг фон Лорінгговен стверджує, що Росія проводить систематичні кампанії з дезінформації і щодня здійснює кібератаки на системи та мережі Альянсу. Ця тактика "дробовика", за його визначенням, спрямована на те, щоб дужче заплутати людей, щоб вони більше нікому не вірили. "І, на жаль, ця тактика не була безуспішною", - констатував представник Альянсу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066259
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору