EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  21500  142

 Захарова - Держдепу США про затримання Вишинського: Не треба розшаркуватися перед владою України

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова закликала Держдепартамент США зажадати негайного звільнення журналіста "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, затриманого СБУ.

Про це вона написала в своєму Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

Зокрема, Захарова поскаржилася в своєму пості про те, що якби подібні обшуки відбувалися в Росії, то реакція Держдепу США була б не такою, і пригрозила, що якщо російські силовики прийдуть з обшуком у якісь ЗМІ, то Захарова відповість так само.

"Уявляю. Вранці-рано в офіс ЗМІ-іноземного агента, який спонсорується на гроші Держдепу, наприклад ... - самі придумайте назву - заходять представники спецслужб, кладуть на підлогу журналістів, витрушують вміст шаф, сумок, сейфів, знаходять американські грінкарти і паспорти інших держав, зарубіжні нагороди і премії, в комп'ютерах виявляють листування з офіційними особами країн ЄС, заявки на гранти НАТО і так далі. А вдень ​​виходить на трибуну офіційний представник Держдепартаменту і заявляє: "Це дуже серйозна справа, все має робитися за законом". Можу гарантувати, що в моїй фантазії на тему обшуків в ЗМІ, які отримують американське фінансування, було все за законом. До останнього ордерочку. У нас вміють красиво приходити вранці-рано. Дай Бог, щоб це була тільки моя фантазія. Але якщо так станеться, я обіцяю, що відповім з тією ж незворушністю Держдепу: а у нас все за законом - адже справа дуже серйозна", - заявила представник МЗС Росії.

"Звертаюся до колег з Держдепу: не розшаркуватися треба перед владою України, яка втратила будь-яке уявлення про права людини, а суворим голосом, як ви вмієте вичитувати всіх інших, вимагати негайного звільнення представників преси", - додала Захарова.

Раніше офіційний представник Держдепартаменту США Хізер Ноєрт заявила, що американська сторона вважає вкрай серйозними діями затримання керівника РИА "Новости-Украина" Кирила Вишинського та обшуки в офісі РИА "Новости": "Ми розуміємо стурбованість України".

Нагадаємо, 15 травня СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрила діяльність мережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також було затримано керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

Під час обшуку в нього були виявлені російські державні нагороди та паспорт громадянина РФ.

Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада".

Захарова - Держдепу США про затримання Вишинського: Не треба розшаркуватися перед владою України 01

Ранее официальный представитель Госдепартамента США Хизер Науэрт заявила, что американская считает крайне серьезными действиями задержание руководителя РИА "Новости" Украина Кирилла Вышинского и обыски в офисе РИА "Новости": "Мы понимаем обеспокоенность Украины".

Напомним, 15 мая СБУ совместно с прокуратурой АР Крым раскрыла деятельность сети подконтрольных РФ медиаструктур. Также был задержан руководитель "РИА Новости-Украина" Кирилл Вышинский.

В ходе обыска у него были обнаружены российские государственные награды и паспорт гражданина РФ. 

Против Вышинского открыто уголовное производство по статье "Государственная измена".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066297
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору