EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2782  12

 Дуда планує порушити українське питання в Раді Безпеки ООН, - глава канцелярії Щерський

Президент Польщі Анджей Дуда 17 травня під час дискусії в Радбезі ООН про необхідність дотримання міжнародного права зосередиться на трьох важливих питаннях, у рамках яких, зокрема, зверне увагу й на ситуацію в Україні.

Про це під час прес-конференції у Варшаві сказав міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Президент Польщі хоче, щоб ця дискусія стосувалася трьох великих питань міжнародних відносин у сучасному світі. По-перше, йдеться про пропагування права і хороших рішень та інституцій, які роблять можливим мирне співіснування країн завдяки праву у міжнародних відносинах", - заявив Щерський.

Він додав, що прикладами таких потрібних інституцій є міжнародні організації, які виконують посередницькі місії між сторонам конфліктів, чи кримінальні трибунали. За його словами, міжнародне право дозволить, наприклад, зняти напругу на корейському півострові. 

"Друге питання - це сфера, де ми маємо справу з порушенням міжнародного права, зі створенням напруги, конфліктів і воєн у світі. У цьому контексті президент зверне увагу на ситуацію в нашому регіоні: Україні, заморожені конфлікти у Грузії, Молдові, Нагорному Карабасі", - підкреслив Щерський.

Третім питанням, як зазначив Щерський, буде звернення Дуди до міжнародної спільноти, щоб "міжнародне право застосовувати з хорошими намірами, аби воно служило міжнародній справедливості".

Як підкреслив польський міністр, перед своїм виступом Дуда планує зустрітися з представниками регіону Центрально-Східної Європи, яких Польща зараз представляє в Радбезі ООН, аби обговорити з ними тези свого виступу.

"Це - нова практика, що показує нашу відкритість і роль щодо країн, яких ми представляємо в Радбезі", - зазначив Щерський.

Польський міністр зазначив, що ця дискусія викликає жвавий інтерес: крім членів Радбезу ООН, участь у ній підтвердили представники понад 60-ти країн. Важливим він назвав те, що представництво країн Центрально-Східної Європи в дискусії буде дуже високим. Зокрема, в ній візьмуть участь глави МЗС Литви, Латвії та Естонії, а також заступники голів МЗС України і Грузії.

Як повідомлялося, Польща як непостійний член Ради Безпеки ООН в 2018-2019 роках у травні головує в цій інституції.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066324
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору