EN|RU|UK
 Політика України
  11951  48

 Просимо припинити цькування людини, яка зробила значний внесок у розвиток ЗСУ, і перейти до конструктивного діалогу, - засновник "Повернись живим" Дейнега про інформкампанію проти Решетилової

Після публікації постів волонтером Ольгою Решетиловою підрозділи ЗСУ почали репостити тексти проти неї, а в коментарях її почали ображати. Більш того, з'явилася інформація про те, що наказ попрацювати проти Решетилової отримав Центр інформаційно-психологічних операцій. Така ситуація, на думку волонтера Віталія Дейнеги, є ганебною і свідчить про низький рівень професійної підготовки деяких посадових осіб. Він просить припинити цькування волонтера Решетилової і перейти до конструктивного діалогу.

Про це в Фейсбуці написав засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега, передає Цензор.НЕТ.

"Знайомтеся, це - Ольга Решетилова. Оля була одним з перших волонтерів нашого фонду. Вона прийшла до нас рівно чотири роки тому і відіграла одну з вирішальних ролей у найскладніший період нашого існування (2014-2015 рр.). Після цього вона пішла з фонду. Обов’язків у Олі було багато. У першу чергу, вона дуже виручила як журналіст: її пости зібрали десятки мільйонів гривень, на які були куплені сотні тепловізорів і врятовано дуже багато життів. Але це далеко не усе. Якийсь час Оля брала слухавку нашої гарячої лінії, а потім ще тяжче – гарячої лінії для військових. По першій часто дзвонили матері і дружини, іноді Оля передзвонювала їм через якийсь час і чула, що син вижив, але іноді їй говорили й зворотне... По другій лінії були дзвінки з фронту. І Оля мала їх розгребти, вислухати і прийняти дуже непросте рішення. Зараз цю роботу у вас виконують три людини, двоє з яких є ветеранами АТО. У 14-15 роках була тільки Оля", - розповів Дейнега.

Просимо припинити цькування людини, яка зробила значний внесок у розвиток ЗСУ, і перейти до конструктивного діалогу, - засновник Повернись живим Дейнега про інформкампанію проти Решетилової 01

"У неї непростий характер, ми неодноразово і сильно конфліктували. Нам було дуже непросто працювати разом, адже Оля багато у чому мій антипод. Але ніхто так гарно не доповнює один одного, як антиподи. Ми обоє це розуміли і це зробило тільки сильнішим наш фонд.

В Олі були три найважливіші для мене речі: 
А) Надлюдська мотивація і патріотизм – Оля, для якої немає нічого важливішого за дитину та сім’ю, впахувала трохи не цілодобово;
Б) Сміливість – Оля була під чисельними обстрілами, об’їздивши за час своєї роботи майже усю лінію зіткнення. Оля дивом не отримала поранень та контузій. Але вона ніколи не жалілася на ці недоліки своєї посади;
В) Порядність – я можу бути згоден чи не згоден з Олиною думкою, але я готовий поклястися на чому завгодно, що Оля ніколи не вкрала ні копійки і не написала нещирого чи заказушного рядка.

Як я казав, за час її роботи у фонді між нами було усяке. Але я жодного разу не сумнівався у цих трьох її якостях. А усе інше для мене другорядне", - додав волонтер.

"Зараз Оля – журналіст. Нещодавно вона написала кілька постів, у яких вимагала певних кадрових рішень в одній з піхотних бригад. Ми свідомо не чіпали цю тему з двох причин:

А) Кадрові рішення – це дуже тонка тема і ми втручалися у них лише, коли були впевнені у своїй правоті і відсутності іншого виходу. Ставалося це двічі: коли відстоювали полковника Кривоноса і коли домоглися відставки керівника флоту. Ми розуміємо, що можемо бути неправі. Ми бачили приклади, коли з заміною командира бригада розсипалася, але потім збиралася наново і ставала сильнішою. Так само ми бачили випадки, коли бригада не збиралася докупи ще дуже тривалий час.

Б) Нам з цими командирами іще працювати і після публічного конфлікту він може тупо не пустити нас у підрозділи, після чого загинуть ні в чому неповинні люди. Тому у випадку, коли ми впевнені, ми піднімаємо питання тихо і без галасу на рівні перших осіб ЗСУ. Досвід цей доволі позитивний і дозволяє нам впливати, не псуючи імідж Збройних Сил і не виносячи сміття з дому, яким для нас давно стала армія", - додав Дейнега.

"Але, на превеликий жаль, ми змушені втрутитися зараз. Після того як низка підрозділів у відповідь на пости Олі почала перепощувати трішки недолугі тексти проти неї, а у коментарях в її бік лунали слова, за які Facebook, взагалі-то має банити на місяць через сексизм і порівняння людини з тваринами. Крім того, уже з’являється інформація про те, що наказ попрацювати проти Олі уже отримав Центр інформаційно-психологічних операцій, який взагалі-то має працювати проти наших ворогів. Ми спеціально не даємо посилань, щоб не ганьбити ЗСУ, але знайти їх не складно, якщо умієте користуватися пошуком у Facebook. Ми вважаємо таку ситуацію ганебною і такою, що свідчить про низький рівень професійної підготовки деяких посадових осіб. Ми вважаємо, що з усіх варіантів розвитку цієї ситуації був обраний найгірший і найбільш трешовий для самих же Збройних Сил. Ми просимо припинити цькування людини, яка зробила значний вклад у розбудову Збройних Сил і нашого фонду. Після чого перейти до конструктивного діалогу", - закликав волонтер.

"Зі свого досвіду скажу, що ми з Степан Полторак познайомились у час, коли ми підняли бучу навколо Сергія Кривоноса і концепції розвитку Командування Сил спеціальних операцій ЗС України. Тоді дуже пізно ввечері Степан Тимофійович набрав мене, наступного дня він зустрівся зі мною та Кривоносом по черзі, питання було знято і після цього 99% конфліктних питань з Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine ми вирішуємо без галасу і репутаційних втрат для обох сторін. Я дуже вдячний міністру за той надзвичайно мудрий вчинок. Того вечора він викликав у мене величезну повагу, як людина, якій реально небайдужа думка громадськості і яка не ховається від неї за кордонами охорони. Такої ж мудрості я бажаю і тим, хто намагається вести війну проти Олі. До речі, того вечора міністр оборони спочатку набрав її, бо у 2015-му військові знали, в першу чергу, номер Олі. А взагалі, я дуже сподіваюся, що сталося просте непорозуміння і цю тему більше не доведеться підіймати. У нас і так багато роботи. Не хочеться марнувати свій час на треш і боротьбу з тими, кому ми уже чотири роки допомагаємо. Нам же не доведеться? Правда?", - резюмував Дейнега. 

Нагадаємо, раніше волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслужених доганах військовослужбовцю Громову, життя якого перетворилася на "пекло". Разом з тим, на її думкою, кадрові проблеми ЗСУ може вирішити реорганізація системи призначення командирів і впровадження цивільного контролю. У підсумку, ГШ обурила не є ситуація в 57-й ОМПБр, а її розголос у Цензор.НЕТ.

Просимо припинити цькування людини, яка зробила значний внесок у розвиток ЗСУ, і перейти до конструктивного діалогу, - засновник Повернись живим Дейнега про інформкампанію проти Решетилової 02
Просимо припинити цькування людини, яка зробила значний внесок у розвиток ЗСУ, і перейти до конструктивного діалогу, - засновник Повернись живим Дейнега про інформкампанію проти Решетилової 03
Просимо припинити цькування людини, яка зробила значний внесок у розвиток ЗСУ, і перейти до конструктивного діалогу, - засновник Повернись живим Дейнега про інформкампанію проти Решетилової 04

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066632
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору