EN|RU|UK
 Суспільство
  5435  20
Матеріали за темою:

 Прокуратура оскаржила в суді рішення Миколаївської облради 2012 року про присвоєння російській мові статусу регіональної

У четвер, 17 травня 2018 року, прокуратура Миколаївської області звернулася до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом про визнання недійсним рішення Миколаївської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі прокуратури Миколаївської області.

У інофомаціі зазначається: "Державна мова — закріплена традицією або законодавством мова, вживання якої обов'язкове в органах державного управління та діловодства, громадських органах та організаціях, на підприємствах, у державних закладах освіти, науки, культури, в сферах зв'язку та інформатики.

Відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Рішенням обласної ради у 2012 році з метою реалізації Закону України "Про засади державної мовної політики" визнано, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов.

Водночас, Конституційним судом України у лютому поточного року вказаний закон визнано таким, що не відповідає Конституції України. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими та остаточними.

Проте, до теперішнього часу радою самостійно не вжито заходів до приведення рішення у відповідність до чинного законодавства.

У зв’язку з чим, прокуратура області звернулась до суду з відповідним позовом".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3066708
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору