EN|RU|UK
 За кордоном
  3020  5

 Єврокомісія запропонувала передбачити в новому довгостроковому бюджеті ЄС 13 млрд євро на безпеку та оборону, - Могеріні

Європейська комісія запропонувала в рамках довгострокового бюджету ЄС на період 2021-2027 років посилити "стратегічну самостійність" Євросоюзу та зміцнити його оборонні можливості.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Зусилля нашої роботи з безпеки та оборони мають перейти на вищий ешелон. Це буде завдання наступної (Євро) комісії та майбутнього високого представника (ЄС із закордонних справ і політики безпеки та оборони. - Ред.). І для цього, звичайно, треба буде виділити фонди на рівні поставлених цілей. Ми представляємо сьогодні пакет заходів, спрямованих на реформування наших наявних інструментів і на створення нових", - сказала глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні в середу на прес-конференції в Страсбурзі, представляючи разом з групою профільних єврокомісарів чергову ініціативу Єврокомісії.

"Я хотіла б сказати, що вперше комісія пропонує довгостроковий фінансовий план з рубрикою "Безпека і оборона", що містить європейський фонд оборони з вагомим бюджетом у 13 млрд євро та фінансування військової мобільності", - додала високий представник ЄС.

Як пояснили члени Єврокомісії, європейський фонд оборони в 13 млрд євро буде спрямовано на підтримку транскордонних інвестицій у передові технології та обладнання, які функціонують у взаємодії в таких галузях, як зашифроване програмне забезпечення і технологія дронів.

Крім того, Ф.Могеріні за підтримки Єврокомісії запропонувала в середу новий механізм фінансування в 10,5 млрд євро поза довгостроковим бюджетом ЄС для забезпечення європейських зусиль з підтримання миру, який "стимулює можливості Європейського Союзу щодо попередження конфліктів, побудови миру та дотримання гарантій міжнародної безпеки".

У матеріалах Єврокомісії пояснюється, що новий європейський фонд оборони з бюджетом у 13 млрд євро передбачає 4,1 млрд євро прямого фінансування конкурентоспроможних спільних дослідницьких проектів, зокрема шляхом субсидій. Крім розділу досліджень, 8,9 млрд євро планується спрямувати на поповнення інвестицій держав-членів у розвиток прототипів, а також на витрати, пов'язані із сертифікацією та випробуваннями.

У Брюсселі уточнюють, що фондом фінансуватимуться тільки спільні проекти, які об'єднують не менше 3 учасників із 3 країн-членів. ЄС не братиме участі у фінансуванні створення спільних прототипів, якщо держави-члени не зобов'язуються купувати фінальну продукцію.

Крім того, у пропонованих планах заохочується пропозицією посиленого фінансування транскордонна співпраця малих і середніх підприємств.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3071244
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору