EN|RU|UK
 Політика України
  6689  29

 Нашим делегаціям під час кліматичних переговорів неодноразово вдавалося протистояти намірам РФ змінити у звітах статус Криму, - Семерак

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відзначив активну участь делегації України у міжнародних заходах із проблематики зміни клімату, а також відстоювання національних інтересів.

Про це він доповідав під час парламентських слухань на тему "Реалізація в Україні міжнародних документів щодо антропогенних змін клімату", інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Йдеться не лише про міжнародний імідж України як активного учасника глобальних заходів із протидії зміні клімату, але й про відстоювання національних інтересів, які виходять за межі суто кліматичної тематики. Зокрема, нам вдалося неодноразово протидіяти політиці РФ, спрямованій на легітимізацію зміни статусу Криму у рамках Конвенції ООН зі зміни клімату", - сказав Остап Семерак.

Він нагадав, що українській делегації на останній конференції Сторін у Бонні вдалося не допустити оприлюднення на сайті Секретаріату РКЗК ООН інформації, яку надала Росія щодо території Криму.

"Ми маємо позитивні результати в цьому питанні завдяки злагодженій роботі представників Мінприроди, Міністерства закордонних справ, Посольства України в Німеччині та ключових експертів у сфері зміни клімату. Крім того, тоді вдалося заручитися підтримкою делегацій США, Канади, Австралії та інших країн", - пояснив Міністр.

Тепер Секретаріат РКЗК ООН застосовує на наданих РФ звітах, які містять дані щодо АР Крим та м.Севастополь, примітку з посиланням на резолюцію ГА ООН 68/262 "Територіальна цілісність України".

Нагадаємо, у травні нинішнього року Російська Федерація включила дані про АР Крим у звітність про викиди і абсорбцію парникових газів, порушивши низку міжнародних документів. Водночас українська делегація звернулась до Сторін Конвенції та Секретаріату РКЗК ООН підтримати збереження суверенітету та територіальної цілісності України та не враховувати звіт РФ. Заяву української делегації тоді підтримали представники делегації США, Канади та Австралії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3074880
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору