EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5300  39

 Парламент запровадив кримінальну відповідальність за неналежне забезпечення ЗСУ

Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за порушення посадовими особами законодавства, яке стосується забезпечення Збройних Сил України (ЗСУ) та інших військових формувань.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Українські новини", за ухвалення в цілому законопроекту № 1793 з пропозиціями Президента проголосували 227 депутатів.

Згідно з документом, Кримінальний кодекс буде доповнено статтею 114-2. Дії службових осіб всупереч встановленим правилам, стандартам або технічним регламентам у військовій сфері будуть каратися позбавленням волі на строк 5-8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність до 2 років.

Такі ж дії, вчинені посадовою особою, яка обіймає відповідальну посаду, або вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони спричинили матеріальний збиток у розмірі 10 і більше тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян або зрив виконання військовим підрозділом оперативного завдання, тяжкі тілесні ушкодження, загибель людей, каратимуться позбавленням волі на 8-10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність на строк до 3 років.

Закон набере чинності через місяць з дня опублікування. Протягом місяця після публікації Кабінет Міністрів повинен буде вжити заходів щодо вдосконалення національної системи стандартизації продукції оборонного призначення, а також продукції речового та матеріально-технічного забезпечення для військових формувань.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n371019
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору