EN|RU|UK
 Економіка
  10101  105

 Ситуація на валютному ринку є стабільною та контрольованою, - Гонтарева

На цей день ситуація на валютному ринку є стабільною, курс гривні стабілізувався на ринковому рівні.

Про це повідомила очільник Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева на прес-конференції в четвер, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ситуація на валютному ринку стабільна. Валютний курс в останні дні перебуває на рівні 25-25,2 грн / $ 1. Водночас НБУ третій день поспіль не здійснює інтервенцій: ринок сам знаходить баланс на цій втраті, в діапазоні 24,8-25,25 грн / $ 1", - підкреслила вона.

Водночас В.Гонтарева зазначила, що на ринок впливають як одномоментні, так і фундаментальні фактори.

"Як НБУ неодноразово заявляв, надмірні коливання курсу гривні - наслідок дисбалансів попиту та пропозиції валюти у зв'язку зі святами. Щоб вирівняти волатильність, НБУ провадив інтервенції на міжбанку, продавши нещодавно $137 млн," - сказала В.Гонтарева.

Разом з тим голова центробанку підкреслила: головними чинниками є фундаментальні, такі як погіршення зовнішньої кон'юнктури, зниження цін на сировинних ринках, закриття Росії для українських експортерів, що відбилося на платіжному балансі країни і, відповідно, на курсі гривні.

Крім цього, додала В.Гонтарева, цього часу валюти всіх країн девальвують щодо долара, особливо в країнах-експортерах, до яких належать валюти країн СНД. (РФ, Казахстан, Азербайджан), які своєю чергою, є торговими партнерами України.

Голова центробанку зазначила, що одночасно ці ризики можуть бути частково нівельовані надходженням офіційного фінансування за програмою МВФ та інших програм (євробонди під гарантії американського уряду, фінансування від Світового банку, ЄБРР та ін.), а також низькими цінами на енергоносії.

Коментуючи готівковий курс гривні, В.Гонтарева підкреслила, що традиційно він трохи вищий за міжбанківський, який є для нього визначальним.

За її словами, на ринок готівки, крім фундаментальних факторів, також істотно впливають настрої населення, сезонний фактор, надлишкова ліквідність, яка може зпричинятися соціальними виплатами.

"Впровадження нефіксованого, гнучкого курсоутворення передбачає коливання курсу. Ситуація на валютному ринку залишається прогнозованою і контрольованою", - знову наголосила В.Гонтарева.Источник: https://ua.censor.net.ua/n371478
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору