EN|RU|UK
 Політика України
  5400  30

 Ситник хоче більшої автономії для НАБУ при проведенні прослуховування через ризик витоку інформації

Вже на 70% сформовано оперативно-технічне управління, яке буде забезпечувати дві основні функції НАБУ - зняття інформації з каналів зв'язку та загальний нагляд за підозрюваними.

Про це сьогодні під часі звіту заявив голова НАБУ Артем Ситник, інформує кореспондент Цензор.НЕТ.

За його словами, працівники цього управління також займатимуться проникненням у приміщення, установкою підслуховуючої апаратури, забезпеченням негласних слідчих дій детективів НАБУ.

"Завдяки копіткій роботі працівників оперативно-технічного управління зараз є робочі місця в самому приміщенні Бюро, і детективи мають можливість вести негласні слідчі дії, не звертаючись по допомогу до СБУ", - заявив глава НАБУ, зазначивши, що не очікував, що таке "спостереження в режимі онлайн буде в стінах НАБ до кінця 2015 року ".

Разом з цим, за його словами, підключення до оператора зв'язку (прослуховування. - Ред.) відбувається відповідно до законодавства, через СБУ.

"Але процедура зняття інформації відбувається тут в будівлі, НАБУ має можливість в режимі онлайн планувати свої операції", - додав він.

Водночас голова НАБУ підтвердив, що через те, що така прослушка здійснюється через інші органи безпеки - є певний ризик витоку інформації через ці структури.

Ситник нагадав, що згідно із законодавством, має право на зняття інформації з засобів зв'язку підрозділ Нацполіціі (який цим правом на цей день не користується) і СБУ.

"Національного антикорупційного бюро, державного бюро розслідувань там (у законі. - Ред.,) немає. Ми б звичайно хотіли, але гадаю, що депутати нас не зовсім підтримають. Ми б звичайно хотіли мати автономний доступ", - заявив Ситник, зазначивши що для цього потрібно у відповідному законі передбачити подібну норму.

"Якщо буде забезпечено такий автономний доступ - питання відповідальності лежатиме виключно на нас. Якщо буде якесь зливання інформації - це буде наше внутрішнє зливання", - заявив Ситник.

Водночас голова НАБУ заперечує, що президент Петро Порошенко висловився проти можливості співробітникам НАБУ негласно прослуховувати телефони.

"Там не прозвучало такої відвертої відмови, якщо чесно. Я читаю, що багато хто пишуть, що це нібито відмова", - підсумував він.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n373750
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazFPREJNTTFGelRrZEhNRnBpVVhaMFF6a3dURVJSZFRsSFRUQk1NMUYwVTBSUmMwNURPVEJaVEZGMVRrTTJNRXczVW1kT1IwUXdUQzlTYUhSSFZ6Qk1ibEYyWkVNeFNVNURlREJaTjFKblRrTXJUSGt2VVc5a1F6UXdXVXhSZG1SRE5EQk1iM1pNT1VNdk1GbEVVWFowUjBJd1RIWlNaemxIUmpCTU4xRnpkRWRFTUV4TVVYTk9Remt3VEROU2FqTjZVbWRrUXpjd1dtSlJkRTVIUWpCWlRGRnpkRU1yWms1RFpEQktSRkZyWkVOcQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору