EN|RU|UK
 Політика України
  10554  32

 "Це повний колапс слідства. Суди не приймають клопотання", - прокурор ГПУ Донський

Незважаючи на офіційні запевнення Генпрокуратури, з 1 березня слідство повністю заблоковано - суди відмовились приймати клопотання слідчих.

Про це "Українській правді" повідомив прокурор відділу Генпрокуратури Олексій Донський, передає Цензор.НЕТ.

"Я сьогодні звернувся до Печерського райсуду з сімома клопотаннями про особливо тяжкий корупційний злочин. Прийняти їх у нас відмовились на тій підставі, що відтепер ми не є уповноваженим суб'єктом слідства", - заявив Донський.

Він додав, що відмовляли на рівні канцелярії суду, рішень по суті клопотань не приймали.

За словами Донського, подібні відмови були отримані на всі без винятку звернення від слідчих прокуратури.

"Це стосується справ про Майдан, справ про особливо тяжкі злочини. Стосується навіть тих проваджень, які належать за підслідністю до НАБУ", - обурився він.

Донський нагадав, що у перехідних положеннях до закону про НАБУ справи, наприклад, щодо екс-генпрокурора Віктора Пшонки чи екс-прем'єра Азарова, належать до НАБУ, але закон визначає, що слідчі прокуратури мають повноваження їх розслідувати.

"Зі створенням ДБР виникла колізія між двома законами, яка не була усунута законодавцем. Закон про НАБУ з корупційних проваджень каже, що слідчі прокуратури зберігають свої повноваження. А закон про ДБР - що з моменту створення ДБР таких повноважень не існує. Ця колізія судами сприймається так, що повноважень слідчих немає", - пояснив він.

"Мені особисто це зашкодило в роботі у справі про особливо тяжкий корупційні злочин. У нас були серйозні плани, сьогодні ці клопотання завернули без розгляду", - обурився він.

Донський уточнив, що не йдеться про клопотання, які подаються під час судових засідань, або справ, поданих до суду до 1 березня.

"Це стосується лише тих проваджень, де на сьогодні продовжується досудове розслідування", - сказав він.

Донський підтвердив, що жодні клопотання в рамках досудових розслідувань, навіть про обрання запобіжного заходу, судами розглядатися не будуть, якщо вони подані з 1 березня.

"Навіть якби суди задовольняли наші клопотання, це створило б можливість визнання, наприклад, доказів у подальшому незаконними", - пояснив він.

"Це повний колапс слідства. І він не може бути усунутий якимись домовленостями, а лише внесенням змін до законодавства", - зазначив він.

Крім того, слідчий повідомив, що в Печерському суді його попросили передати всім слідчим, "щоб не зверталися до Печерського райсуду з клопотаннями, бо вони не є органом досудового розслідування".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n377018
TUZsRVVYWjBRek13V1VoUmRUbEhWekJNVkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGhuTUV4bVVYVTVReXN3V1daUmRVNURPVEJhWWxGemFVUlJkbVJEZDBsT1F6Z3dURVJSZFdSRE1EQk1SRkYyWkVkWFRIazRka3c1UXk4d1dVUlJkblJETmpCWlVGSm5Ua04zTUZsTVVtYzVSMEV3VEVJNE1GbEVVWFowUXpNd1dVaFJkVGxIVnpCTVZGSm5PVU41TUV4RVVYWmtRemt3V1RrNE1GbElVbWM1UXpCbVRrTXZNRmxFVVhaMFF6WXdXVkJTWjA1REt6QlpRamd3U1ZSUmMzUkhRVEJNTjFGMlRrTjNNRXh1VVhST1EzY3dUREU0TUVwUVVXNDVRMm89
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору