EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  14285  63

 Нацбанк спростив здійснення переказів за межі України

Національний банк України спростив здійснення переказів за межі України для фізичних осіб-резидентів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"З цією метою 29 лютого 2016 року правління Національного банку України затвердило постанову № 123" Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторгівельними операціями та їх виплати в Україні ", - сказано в повідомленні.

Як зазначається, постанова спрямована на вирішення двох проблем.

"По-перше, зараз у законодавстві України поняття" родичі "визначається колом осіб залежно від цілей його застосування. Зокрема, Кримінальний, Цивільний та Сімейний кодекси під цим поняттям охоплюють різне коло осіб. З метою однозначного підходу при здійсненні переказів за межі України тепер чітко окреслено коло осіб, які розуміються як "родичі". Це поняття охоплюватиме батька, матір, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабусю, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповноріднимх), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого, опікуна чи піклувальника, особу, яка знаходиться під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину ", - пояснили в НБУ.

По-друге, Національний банк пом'якшив окремі вимоги щодо підтвердних документів, які фізичні особи-резиденти повинні подавати при здійсненні переказів за межі України.

"Відтепер для цього можна надавати в банк документи, роздруковані з мережі Інтернет. Такий спрощений порядок буде застосовуватися щодо переказів за межі України на різноманітні цілі в сумі, що перевищує 15 тис. грн в еквіваленті. Зокрема, перекази на наступні цілі: оплату лікування в медичних закладах іншої держави, транспортування хворих, навчання, придбання літератури та передплатних видань та деякі інші ", - додали в Нацбанку.

Постанова набирає чинності з 2 березня 2016 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n377093
VEhrNGRrdzVRM2t3VEVSUmRUbEhUekJaVEZGelNIcFJkamxETVRCWlJGRjBaRU0yTUV4RVVYUXplbEZ6WkVkUE1GbEVVWFowUXpZd1dVUlJjMDVIUXpCYVlsSnFNM3BSYm1SRFVqQkxUVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору