EN|RU|UK
 Політика України
  7246  24

 Суддів, які судили євромайданівців, можна притягувати до відповідальності протягом 3 років, - ВРЮ

Вища рада юстиції (ВРЮ) спростовує позицію Вищого адміністративного суду про закінчення терміну для притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів, які ухвалювали рішення проти активістів Євромайдану.


Глава ВРЮ Бенедисюк наполягає, що в питанні звільнення суддів за порушення присяги застосовується норма про 3-річний, а не річний термін.

"Вища рада юстиції вважала і вважає, що при накладенні такого виду дисциплінарного стягнення як звільнення за порушення присяги судді, підлягає застосуванню трирічний термін давності", - зазначив він.

ВРЮ наголошує, що встановлення трирічного терміну давності притягнення до дисциплінарної відповідальності набуло чинності 28 березня 2015 року одночасно із законом "Про забезпечення права на справедливий суд".

Пункт перехідних положень даного закону передбачає, що заяви і скарги, подані до набрання чинності закону, а також дисциплінарні провадження щодо суддів, розпочаті до набрання чинності закону, здійснюються відповідно до закону "Про судоустрій і статус суддів".

Таким чином, норма про річний термін давності для притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності в даній ситуації застосовуватися не може.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Термін притягнення до відповідальності суддів, що судили євромайданівців, закінчився, - ВАСУ
Источник: https://ua.censor.net.ua/n377196
TUV4MlVtcDBSMEl3V1V4U1owNURkekJaWWxKc2RFZFFaazVIUVRCTU4xRjBPVWRDTUV4MlVteDBRekF3V1ZCUmMzUkRkekJNTTFGMlpFZFFTVTVETXpCTWRsRjJkRWRJTUV4cVVYWmtSMWN3VEVsbk1Fd3pVWE5EUkZGMlRrTjNNRXh1VVhST1EzY3dURE5TYkdrNGRreDVMMUYxT1VkUE1GbElVbWQwUjBFd1RFUlNhSFJIVnpCWk9UZ3dXVWhTWnpsRE1HWk9SMEl3V1ZCUmRFNURNREJaT1Rnd1NWUlJjM1JIUVRCTU4xRjJUa04zTUV4dVVYUk9RM2N3VERFNE1FcE1VV3RPUTJnd1MwNDRNRXBNVVc5T1EzVT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору