EN|RU|UK
 Економіка
  6431  17

 Транзит російського газу через Україну збільшився на 60%

Транзит російського газу через територію України до Європейського Союзу, Молдови і Туреччини в січні-лютому 2016 року збільшився в порівнянні з січнем-лютим 2015 року на 60%, - до 12,57 мільярда кубометрів.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН, про це свідчать дані держкомпанії "Укртрансгаз".

За даними оператора, в напрямку країн ЄС за січень-лютий 2016 року через територію України було транспортовано 8,5 мільярда кубометрів російського газу, в Молдову - 0,682 мільярда кубометрів, в напрямку Туреччини - близько 3,45 мільярда кубометрів.

Читайте: "Нафтогаз" поки не планує купувати газ у "Газпрому", - Коболєв

Транзит російського газу в країни Європейського Союзу через територію України за 2014 рік знизився в порівнянні з 2013 роком на 29,1% - до 59,4 мільярда кубометрів, за 2015 рік збільшився в порівнянні з 2014 роком на 8%, до 67,1 мільярда кубометрів.

Згідно з транзитним контрактом між Україною і Росією, "Газпром" зобов'язаний щорічно прокачувати через територію України не менше 110 мільярдів кубометрів природного газу.

У жовтні 2014 року НАК "Нафтогаз України" звернувся до Стокгольмського арбітражу для перегляду контракту на транзит газу з російським "Газпромом", а також для компенсації коштів за недостатні обсяги його прокачування через Україну.
НАК "Нафтогаз України" запропонував "Газпрому" провести переговори щодо вартості послуг з транзиту російського газу в ЄС після того, як 29 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила нові правила ціноутворення на цей вид послуг .

Однак згідно з наявним контрактом між "Газпромом" і "Нафтогазом", за яким сторони сперечаються в Стокгольмському арбітражі, вартість послуг за транзит російського газу через Україну прив'язується до ціни на газ.

Як очікується, нова система тарифоутворення повинна привести до подорожчання послуг України з транзиту російського газу в ЄС. Але через наявність спірного контракту, складеного відповідно до шведського права, ціна транзиту може бути змінена тільки за згодою сторін або рішенням Стокгольмського арбітражу.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n377253
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWQwUjBFd1RFUlJkbVJETXpCTWFsSm5ibnBSYXpsRGR6Qk1abEYyT1VkQk1FdzNVWFpJZWxGdVpFTjNNRmxVVW1kMFF5c3dURkJSYzA1RE0yWk9RMm93VEhKU1owNUhRekJaUkZGelRrTTVNRmxJVVhNNVEzY3dUR005
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору