EN|RU|UK
 Економіка
  17572  21

 Ситуація з Cargill може стати індикатором для західних інвесторів, - експерт

Сьогодні основна тема обговорень - це пряма інвестиція американської компанії Cargill у порт "Південний" в розмірі 130 млн доларів США.

Пряма іноземна інвестиція компанії Cargill - це той знак, який чекали інші інвестори.

Таку думку висловив фінансовий аналітик компанії "Украгроконсалт" Олексій Моргун, передають Українські новини.

На його думку, такий довгостроковий проект, а він стартував 27 лютого 2016 року і має завершитися в 2018 році, означає для інших інвесторів сильний сигнал. Особливо у світлі того, що одночасно з приватним капіталом в Україну разом з Cargill прийде і капітал з міжнародних фінансових організацій - в проекті братимуть участь гроші ЄБРР і МФК.

Проект також підтримує і уряд США, який розглядає його як індикатора реформ. Зокрема, посол США Джеффрі Пайетт заявив 24 лютого під час підписання угоди про інвестиції Cargill у порт «Південний»: "Інвестори чекають від уряду налаштованості на реформи, від Верховної Ради - ухвалення законодавства, яке дозволяло б виконувати зобов'язання перед кредиторами, від президента - налаштованості на верховенство права і рішучої боротьби з корупцією".

Заява Пайетта з'явилася незабаром після того, як керівництво Cargill звернулося на початку лютого 2016 року до Адміністрації президента з приводу захисту прав інвесторів. Марк Конлон, віце-президент компанії Cargill, яка є одним з найбільших американських інвесторів в Україні, ініціював на початку лютого 2016 року зустріч з главою Адміністрації Борисом Ложкіним і директором Фонду гарантування вкладів Костянтином Ворушиліним.

Приводом до зустрічі стали репутаційні ризики компанії, викликані низкою негативних статей в українських ЗМІ щодо діяльності Cargill і її взаємин з "Дельта Банком".

У своєму листі до голів АП і ФГВ пан Конлон заявив: "Ми віримо, що зустріч з Вами прояснить ситуацію і гарантуватиме, що Cargill і український уряд зможуть сфокусуватися на позитивних сторонах торгівлі, міжнародного фінансування та інвестування, які вкрай необхідні Україні ... Cargill відданий ідеї ведення нашого бізнесу на високому рівні сумлінності, підзвітності та відповідальності по всьому світу. Це передбачає дотримання законів країн, в яких ми ведемо свою діяльність".

Незважаючи на запуск колосального за нинішніми мірками інвестиційного проекту, Cargill відповіді на свій лист до початку березня не отримав, хоча церемонію підписання інвестиційної угоди 24 лютого вшанував своєю присутністю також прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

В офісах великих корпорацій та інвестиційних банків уважно спостерігають за розвитком відносин Cargill з українським істеблішментом.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n377263
VEhrNGRrdzVSMWN3VEROUmMzUkRNVEJaU0ZKbmRFTTBNRmxpVW14MFIxaG1Ua012TUV3M1VtZE9SME09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору