EN|RU|UK
 За кордоном
  4953  22

 Єврокомісія підготувала план порятунку Шенгену, - Deutsche Welle

Європейська комісія прогнозує мільярдні втрати для європейської економіки, якщо контроль на внутрішніх кордонах ЄС, який відновили деякі країни на початку поточного року, не буде незабаром знову скасований.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це пише Deutsche Welle.

Брюссель уже підготував план з порятунку Шенгену. "Відновлення прикордонного контролю спричинить серйозні економічні, політичні та соціальні втрати", - йдеться в плані, робочий варіант якого було надано німецькому виданню Suddeutsche Zeitung (SZ).

Перевірки на кордонах не тільки позбавлять громадян ЄС свободи пересування, а й завдадуть шкоди внутрішньому європейському ринку. Втрати для європейської економіки становитимуть від 7 млрд до 18 млрд євро на рік (тобто до 0,13% ВВП всієї Шенгенської зони, яка об'єднує 26 держав). На перший погляд втрати здаються не дуже значними в масштабах європейської економіки, однак для окремих компаній вони можуть бути досить істотними, зазначає SZ.

Найбільше від прикордонного контролю постраждають транспортна і логістична галузі.

Крім того, щодня в заторах будуть простоювати приблизно 1,7 млн ​​людей, які перетинають внутрішні кордони ЄС по дорозі на роботу. За підрахунками Єврокомісії, компанії, в яких працюють ці люди, зазнають збитків на суму від 2,5 млрд до 4,5 млрд євро просто через втрату часу на кордоні.

Туристична галузь не дорахується 13 млн бронювань готельних номерів, що дорівнює 1 млрд євро недоотриманого прибутку.

Водночас адміністративні витрати на обслуговування кордонів становитимуть щонайменше 1 млрд євро, не беручи до уваги витрат на створення самих прикордонних постів - ще кілька мільярдів євро, за оцінками Єврокомісії.

Щоб запобігти розвитку цього негативного для ЄС сценарію, Брюссель пропонує "дорожню карту" поетапного скасування контролів на внутрішніх кордонах Шенгенської зони. Спочатку потрібно допомогти Греції захистити зовнішні кордони ЄС, для чого планується залучити агентство Frontex. До осені повинна бути закінчена підготовка загальноєвропейських прикордонних і прибережних служб, які охоронятимуть кордони Євросоюзу.

До кінця 2016 року, за планом Єврокомісії, прикордонний контроль всередині ЄС повинен бути повністю скасований.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n377436
VEhrNGRrdzVRMFV3VEV4U1owNURLekJNY2xGMmRFTTRNRnBpVW1ka1IxY3dXVGs0TUV0cVVYUmtRemt3VEZCUmRHUkRPV1pPUTBVd1RFeFNaMDVES3pCWlNGRjJkRWRQTUV4alBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору