EN|RU|UK
 Події, Фоторепортаж
  5850  7

 Податківці викрили міжрегіональний конвертаційний центр з обігом 300 млн грн. ФОТОрепортаж

У Харківській області співробітники податкової міліції викрили та ліквідували міжрегіональний конвертаційний центр.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Державної фіскальної служби

Зараз встановлено, що зловмисники надавали послуги підприємствам реального сектора економіки, переважно Харківського і Київського регіонів, в ухиленні від сплати податків, шляхом здійснення "безтоварних" операцій та незаконного переказу коштів з безготівкової форми в готівкову. До складу злочинної групи входило 8 учасників.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Киевские налоговики разоблачили конвертцентр с оборотом более 3 миллиардов гривен. ФОТОрепортаж

Для забезпечення незаконної діяльності зловмисники зареєстрували на підставних осіб 40 підприємств без мети здійснення підприємницької діяльності, виключно для переведення безготівкових коштів у готівку.

Загальний обіг виведених в тіньовий обіг коштів склав понад 300 мільйонів гривень. Ймовірні втрати бюджету становлять близько 50 мільйонів.

Схема діяльності конвертаційного центру полягала в наступному: фіктивні підприємства сформували штучний податковий кредит підприємствам реального сектора економіки, які переказували гроші за товари, роботи і послуги на рахунки "транзитних" фірм. Після цього гроші переказувалися на рахунки компаній неплатників ПДВ як фінансова допомога, а потім - на рахунки фізичних осіб. Надалі кошти знімалися готівкою в одному з банків і видавалися клієнтам.

Зараз встановлено всіх учасників злочинного угруповання, роль кожного з них, місце розташування офісних, зокрема, і "тіньових" приміщень, схеми зняття і видачі "клієнтам" проконвертованих коштів, ряд постійних клієнтів, які користувалися послугами "конвертаційного центру".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Мы сделали работу конвертаторов более рискованной, - первый замглавы ГФС Белан

Його специфіка полягала в тому, що особи, які знімали грошові кошти у відділеннях банку, не відвозили їх до офісних приміщень, а упаковували для клієнтів в автотранспорті і відразу ж видавали на паркувці біля супермаркетів, торгівельних центрів і на автозаправках. Зняття коштів проводилося постійно, тобто знімалися невеликі суми від 100 до 300 тисяч гривень. Крім того, бухгалтер "конвертаційного центру" постійно змінювала своє місцезнаходження з метою реєстрації та відправки податкових накладних.

Для нейтралізації незаконної діяльності було створено сім мобільних слідчо-оперативних груп, які провели сім обшуків, у результаті яких було виявлено та вилучено 14 печаток, комп'ютерну техніку, ключі електронної звітності, реєстрації податкових накладних, електронні підписи, флеш накопичувачі, дві банківські картки, відомості про замовників, обіг і чорний прибуток "конвертаційного центру" та мобільні телефони. Крім того, біля одного з відділень банку був затриманий співорганізатор нелегальної схеми з проконвертованими грошима в сумі 150 тисяч гривень.

Нині триває розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів).

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Конвертцентр с оборотом в 100 миллионов гривен ликвидирован в Черниговской области. ФОТОрепортаж

конвертцентр гфсконвертцентр гфсконвертцентр гфс
Источник: https://ua.censor.net.ua/p377472
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkRlVEJNV0ZKblRrZERNRmxpVVhSa1F6a3dXVXhTWjBoNlVYWTVReXN3VEZSUmMwNUhRekJNY2xGMVNIcFJkamxES3pCTVZGRnpUa2RETUV4eVVYWjBRM2t3VEVGbk1FeDZVbXgwUXpjd1dtSlNhSFJIVnpCWk9UZ3dTbFJSY0U1RGFHWk9RMnd3VEVSU1owNUROakJhWWxGemRFZEtNRXhxVVhaa1EzYz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору