EN|RU|UK
 Політика України
  24228  132

 У МЗС категорично не погоджуються із закликами ООН до легітимізації документів, виданих на окупованих територіях

Міністерство закордонних справ України категорично не погоджується із закликами Моніторингової місії Організації Об'єднаних Націй з прав людини щодо легітимізації документів, виданих на окупованих територіях.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в коментарі МЗС щодо 13-ої доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини за результатами роботи Місії ООН з прав людини (ММПЛ) в Україні з 15 листопада 2015 року по 15 лютого 2016 року.

У МЗС нагадують, що сьогодні, 3 березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило 13-у доповідь щодо ситуації з дотриманням прав людини в Україні за результатами роботи Моніторингової місії ООН в Україні (ММПЛ), у період 15 листопада 2015 - 15 лютого 2016 року.

"Протягом звітного періоду, незважаючи на скорочення військових дій, збройний конфлікт на Донбасі продовжує суттєво впливати на людей, що там проживають, і на здійснення ними всіх прав людини", - говориться в документі.

Відзначається, що відсутність ефективного контролю з боку Уряду України на значних ділянках кордону з Російською Федерацією (в деяких районах Донецької та Луганської областей) спричиняє притік боєприпасів, озброєння і військових з Російської Федерації на території, що знаходяться під контролем незаконних збройних угруповань.

Моніторингова місія ООН підтверджує свідчення ОБСЄ про щоденний перетин неконтрольованої частини кордону з Росією чоловіками й жінками, вдягненими у військове.

Читайте також: ООН не визнає "судових рішень" на території бойовиків, - голова місії Фрейзер

У МЗС поділяють висновок авторів доповіді про актуальність Мінських домовленостей і важливость їх імплементації для припинення масових порушень прав людини.

"Водночас вважаємо, що Місія має бути більш чіткою та об'єктивною у визначенні реальних причин, ступеня відповідальності за такі порушення та справжньої ролі Російської Федерації, триваюча військова агресія якої з усією очевидністю і є першопричиною цього ганебного явища", - зазначається в коментарі.

У МЗС також зазначили, що згадана доповідь в черговий раз підтвердила масштабні злочини, що здійснюються проти українських громадян окупаційною російською владою в Криму і російськими військовими та їхніми поплічниками на Донбасі.

Але разом із тим у МЗС "к атегорично не погоджуються із наявними у доповіді закликами до легітимізації документів, виданих незаконними окупаційними самопроголошеними "органами" АРК та окремих районів Донецької і Луганської областей України, а також до будь-якої співпраці Уряду України з ними"

Крім того, у МЗС вважають, що більш активне використання інформації, отриманої під час зустрічей представників ММПЛ з безпосередніми учасниками "громадянської блокади" Криму", дозволило б експертам місії об'єктивно оцінити і відобразити її справжні причини і перебіг.

Читайте також: МЗС закликає міжнародну спільноту посилити тиск на РФ задля звільнення Савченко, - заява

Источник: https://ua.censor.net.ua/n377538
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMFRrTXJNRXh5VW1jNVF6Z3dURmhSZG1SSFEyWk9RMk13U21aUmIxaDZVVzUwUTJVd1NqQTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору