EN|RU|UK
 Економіка
  17955  317

 Альтернативи підвищенню тарифів, приведенню їх до економічно обґрунтованого рівня та розбудові системи прозорої адресної соціальної допомоги нема, - експерт

За допомогою оновленої програми житлових субсидій уряд зміг забезпечити соціальну основу для проведення реформ у сфері житлово-комунальних послуг.

Про це пише Антон Левицький, директор департаменту соціальної політики Інституту місцевого розвитку, експерт проекту підтримки програми житлових субсидій в статті для "Економічної правди" " Субсидії: за чи проти".
Коли тарифи зросли більш ніж у чотири рази, перед урядом постало завдання захисту громадян. Це завдання було вирішене: практично всі малозабезпечені сім'ї отримали державну підтримку і змогли оплачувати комунальні послуги. За допомогою оновленої програми житлових субсидій уряд зміг забезпечити соціальну основу для проведення реформ у сфері житлово-комунальних послуг, - зазначає Антон Левицький. Раніше фактично, пише автор, - вся країна жила на субсидії, тільки не адресні. Причому багатші отримували більше: за більшої площі житла, більшого споживання води, електрики, газу вони отримували більшу компенсацію з державного бюджету, адже у вартості кожного кіловата, кубометра газу та води були закладені дотації з держбюджету.

"Отже, альтернативи підвищенню тарифів, приведенню їх до економічно обґрунтованого рівня та розбудові системи прозорої адресної соціальної допомоги нема", - зазначає експерт.


Разом з тим, за його словами, одержувачі субсидій складають приблизно чверть населення і споживають чверть обсягу житлово-комунальних послуг в країні. Тому твердження про надвисокий рівень споживання послуг малозабезпеченими одержувачами субсидій очевидно помилкове.

Зараз потрібно попрацювати над удосконаленням програми субсидій. Перший крок реформ - підтримка малозабезпечених домогосподарств - зроблений. Наступні кроки - підвищення ефективності, адресності допомоги, впровадження стимулів до енергозбереження. Над цим треба працювати, але підхід мусить бути професійним, зваженим і грамотним", - резюмує Антон Левицький.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n377601
VEhrNGRrdzVRMWN3U25KUmF6TjZVbWRrUjBRd1RFaFNaMlJETkRCTVZGSnNkRWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору