EN|RU|UK
 Економіка
  16464  75

 Монетизація субсидій сама по собі лише загострить проблему несправедливого розподілу допомоги на оплату послуг, - екcперт

Малозабезпечені сім'ї, які отримують державну допомогу, не мають додаткових коштів для здійснення енергозберігаючих заходів, та й у самій програмі субсидій стимули до скорочення споживання недостатні.


Про це пише Антон Левицький, директор департаменту соціальної політики Інституту місцевого розвитку, експерт проекту підтримки програми житлових субсидій в статті для "Економічної правди" "Субсидії: за і проти".

"Залишається актуальною проблема енергозбереження для отримувачів житлових субсидій. Малозабезпечені сім'ї, які отримують державну допомогу, не мають додаткових коштів для здійснення енергозберігаючих заходів, та й у самій програмі субсидій стимули до скорочення споживання недостатні", - зазначає Антон Левицький.

Ця проблема, на думку експерта автора, складна і лише однією монетизацією житлових субсидій її не вирішити. "Необхідно розробити та запровадити механізми, які б зацікавили громадян зменшувати споживання. Один з варіантів - можливість спрямувати на заходи з енергозбереження кошти субсидії, яка не використана внаслідок економії споживання послуг", - інформує він.

За даними Держстату, які наводить експерт, 3,16 млн сімей, які одержують субсидії, - це сім'ї з однієї-двох осіб. "Це переважно самотні пенсіонери та сім'ї, що складаються лише з пенсіонерів. Значна частина цих сімей - люди похилого віку, які не можуть займатися енергозбереженням. Для них потрібні державні програми, які б зацікавили бізнес впроваджувати енергозберігаючі заходи, отримуючи відшкодування коштом зекономлених субсидій. Ще одним заходом може стати програма поступового перегляду соціальних нормативів, які б стимулювали сім'ї зменшувати споживання", - зазначає експерт проекту підтримки програми житлових субсидій.

Він підкреслює, що до монетизації житлових субсидій треба підходити виважено та обережно. "Монетизація субсидій сама по собі лише загострить проблему несправедливого розподілу допомоги на оплату послуг. Зараз більші суми житлових субсидій нараховуються сім'ям, які забезпечені більшим набором послуг і живуть у більшому за площею житлі. Якщо сім'я не має гарячого водопостачання й опалення, вона не отримує субсидії на ці послуги", - констатує експерт.


Читайте також: "Соціальна" ціна на газ для населення з 1 квітня зросте на 53 %, а тарифи на центральне опалення - в середньому на 80 %, - глава НКРЕКП Вовк


"Соціальна сфера - не місце для експериментів. Перший крок реформ - підтримка малозабезпечених домогосподарств - зроблений. Наступні кроки - підвищення ефективності, адресності допомоги, впровадження стимулів до енергозбереження. Над цим треба працювати, але підхід мусить бути зваженим, грамотним і професійним", - каже Антон Левицький.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n377606
VEhrNGRrdzVRMWN3U25KUmF6TjZVbWRrUjBRd1RFaFNaMlJETkRCTVZGSnNkRWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору