EN|RU|UK
 Політика України
  7346  24

 Україна та Іран переходять до реалізації спільних проектів в економічній співпраці, - Мінрегіонрозвитку

Україна та Іран підписали Меморандум про взаєморозуміння V засідання Міжурядової українсько-іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва, який визначає всі напрямки співпраці між Києвом і Тегераном.

Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, голова української делегації в Ірані Геннадій Зубко, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу міністерства.

"Цей документ стане конкретним планом дій для наших країн у розвитку двосторонньої співпраці. Він визначатиме конкретні строки та виконавців по всіх напрямках економічного співробітництва", - наголосив Геннадій Зубко.

Міністр зазначив, що цей документ детально опрацьовувався членами українсько-іранської спільної комісії кілька днів напередодні підписання. "Дуже важливо, що ми визначились із переходом до реалізації конкретних спільних проектів та кооперації", - наголосив він.

Країни розширять та нарощуватимуть товарообіг в аграрній сфері. "Україна зацікавлена у розширенні номенклатури сільськогосподарської продукції для поставок до Ірану, зокрема, зернових, рослинних олій, тваринницької продукції, живої худоби, цукру та кондитерських виробів, фруктів та овочів. Іран зацікавлений у експорті сільськогосподарської продукції до України, зокрема сухофруктів, креветок, риби, фруктів та овочів", - розповів Зубко.

"Ми запропонували Ірану залучати інвестицій в лісову галузь України та співпрацювати в галузі рибного господарства, створювати спільні підприємства по розведенню та вирощуванню осетрових, лососевих та інших видів риб", - зазнчив Г.Зубко.

За його словами, Іран готовий створювати спільні підприємства та розвивати переробку продукції агропромислового комплексу в Україні. Україна запропонувала Ірану співробітництво у розвитку інфраструктури та логістики, необхідної для полегшення торгівлі сільськогосподарськими продуктами.

"Україна запросила іранських інвесторів до участі в приватизації українських підприємств. Ми домовились про створення спільного комітету з інвестицій для розвитку різних форм інвестиційного співробітництва, у тому числі державно-приватного партнерства", - зазначив міністр.

"Ми також домовились про укладання нових контрактів, залучення українських фахівців у металургійній галузі та домовились сприяти реалізації спільних проектів. Україна має великий досвід у проектуванні, будівництві та введенні в експлуатацію металургійних, хімічних підприємств і підприємств з переробки корисних копалин", - зазначив чиновник.

Документом передбачаються й інші напрямки економічного та торговельного співробітництва.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n377959
VEhrdlVXdzVSMFF3VEVoUmRYUkRLMHg1TDFKblpFTXZNRnBpVVhOMFF5OHdXVVJSYzA1SFJ6QlpPVGd3U25wU2JIUkRPVEJaUkZGMFpFTjZNRnBpVVhaMFF6a3dXVVJSZG5SRE16Qk1URkYxVGtkRE1FeHlVbWN6ZWxGb2RFZEJNRXhFVVhaUlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору