EN|RU|UK
 Політика України
  9037  59
Матеріали за темою:

 НАТО і надалі надаватиме всебічну підтримку Україні, - Столтенберг

Сьогодні, 8 березня, у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на рівні глав постійних представництв під головуванням Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

Делегацію України для участі в засіданні очолив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на повідомлення прес-служби Міноборони України.

Перед початком заходу глава делегації України провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО. В ході зустрічі Єнс Столтенберг підтвердив, що Альянс буде продовжувати надавати всебічну підтримку Україні у реформуванні її оборонної сфери і посилення здатності її Збройних Сил.

Він зазначив, що НАТО займає принципову позицію щодо забезпечення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Альянс збільшує взаємодію з Україною, в тому числі, з надання їй допомоги в рамках існуючих і перспективних проектів та ініціатив співпраці. Це стосується, зокрема, як їх кількості, так і якості. Трастові фонди, консультативна допомога радників Альянсу в Україні залишатимуться потужними інструментами, які є в розпорядженні НАТО. Альянс закликає Україну продовжувати курс реформ сектору безпеки і оборони, і буде залишатися її надійним партнером в цьому питанні.

Читайте: Україна зараз не готова до членства в НАТО, - глава української місії при Альянсі Божок

У свою чергу генерал армії України Степан Полторак поінформував співрозмовника про ситуацію з безпекою в Україні, а також про практичні кроки, які робляться українською стороною для її нормалізації. Зазначено, що незважаючи на продовження збройної агресії, яка організована та підтримується Російською Федерацією, українська сторона, за ефективної підтримки партнерів з НАТО, наполегливо продовжує реформування і зміцнення оборонного сектору держави.

Міністр оборони України окреслив практичні заходи, які впроваджуються для нарощування сил і засобів Збройних Сил та інших складових сектору безпеки й оборони України. Також було висловлено подяку Альянсу за вагому політичну і практичну підтримку в контексті реалізації реформ сектору безпеки й оборони.

У ході засідання Комісії Україна-НАТО Глава української делегації поінформував про поточну військово-політичної ситуації на сході України, дії Збройних Сил України, спрямовані на відбиття агресії.

Міністр оборони детально ознайомив присутніх із змістом військової реформи, етапи якої будуть відображені в Стратегічному оборонному Бюлетені України. Він навів часові проміжки і кінцеві результати реформи, зазначивши, що очікуваним результатом військової реформи повинні стати збалансовані за обсягом завдань і чисельності Міністерство оборони і Генеральний штаб, ефективні Збройні Сили, спроможні проводити операції за можливими сценаріями з протидії загрозам у воєнній сфері.

У своїх виступах глави делегацій країн-членів НАТО підтвердили прихильність щодо підтримки курсу реформ оборонної сфери України та необхідності забезпечення демократичного цивільного контролю над військовою складовою держави як одного з ключових елементів реформ.

Представники Альянсу наголосили на необхідності продовження активного пошуку практичних кроків для стабілізації безпекової ситуації в Україні.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Російську агресію зупинить тільки принципова позиція Заходу, - Лінкявічус

Для цього буде продовжено діяльність, як в рамках Альянсу, так і на двосторонньому рівні. Доповідачі засудили агресію Росії, яка триває, та в черговий раз закликали її сприяти стабілізації ситуації. Українську сторону також було поінформовано про заходи практичної допомоги, що додатково буде надана Україні.

За підсумками засідання Комісії сторони уточнили план спільних дій на період, що залишатиметься до Варшавського саміту Альянсу, який відбудеться у липня цього року.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n378028
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJNUVhRd1RETlJjMDVIUXpCTU5UZ3dURGRSYzJSREt6QlpSRkYyZEVNNU1FeEJka3c1UTJnd1dVeFJkblJETnpCWlRGRjBaRU01TUV4SVVYUmtSMEV3VEUxbk1FbFVVWFprUjBKbVRrTm1NRXczVVhVNVIwTXdURGRTWjA1RGR6Qk1iM1pNT1VNck1FeElVWFowUjBFd1REZFJkbVJEZDJaT1EyUXdTa1JSYjNSRFpRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору