EN|RU|UK
 За кордоном
  41837  92

 Адвокат Савченко Новіков назвав заяви МЗС РФ "гонзо дипломатією"

Адвокат Надії Савченко Ілля Новіков відреагував на текст прес-секретаря міністерства закордонних справ Росії Марії Захарової на заяву Держсекретаря США Керрі про звільнення Савченко.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це адвокат написав у Фейсбуці.

Він зазначив: "Речник МЗС РФ Марія Захарова відреагувала на заяву держсекретаря Керрі про Надію Савченко. Сумнівається вона в його авторстві. Що не Керрі це писав, підроблена грамота. Добре, що хоча б в авторстві її відповіді можна не сумніватися. Вульгарний тон коментарів (назвемо це для пристойності "гонзо-дипломатією") важко сплутати з чимось ще.

Якщо Керрі через зайнятість не зможе відповісти Марії, ось мої 6 центів:

1. Випадок Надії Савченко підпадає під п 6. Мінського протоколу - "Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх". Те, що Росія вважає Савченко законно затриманою - виключно її, Росії, проблеми. Більше так не вважає ніхто. Колега Захарової заступник міністра Титов був заочно звинувачений в Україні як співучасник незаконного позбавлення Савченко волі за те, що підписав від імені МЗС папір, що дозволяє переслідування Савченко всупереч імунітету ПАРЄ.

2. Заклик Керрі це не тиск на суд. Це тиск на російську адміністрацію і відкрита відмова визнавати Донецький суд судом в нормальному сенсі.

3. Про російські "жертви американського правосуддя" зараз не йдеться. Керрі не торгується, а говорить з позиції сили. Він, мабуть, не дивиться Кисельова і не в курсі, що ми тут вже остаточно встали з колін.

4. Безглуздою заяву Керрі ніхто не вважає. Котлети окремо, глисти окремо. Гуантанамо - мерзенна штука, це факт. Обаму вже самі американці засмикали до того, що він пообіцяв закрити в'язницю до кінця свого терміну. Але перевести стрілки на цю тему ніхто не дасть, йдеться і йтиметься про звільнення Савченко.

5. Ну скажіть їй вже хтось, бо помре і не знатиме. Відомство Бастрикіна у квітні 2015 офіційно визнало, що смерть Корнелюка і Волошина не пов'язана з їхньою журналістською роботою. Що там Керрі повинен після них ще розслідувати?

6. У США купа проблем, це так. Йдеться не про них. З'їхати з теми не вдасться.

А щодо екстериторіального застосування права і чи є воно законним ... Тут така штука. Іноді є, а іноді й ні. Щоб з цим визначитися хоча б у межах однієї справи Савченко, нам довелося звертатися до вузьких спеціалістів з міжнародного кримінального права ... Це все дуже непросто. Я сам непоганий юрист, але за півтора року встиг вивчити тільки той скромний пласт, який стосується нашої справи. Марія Захарова в цьому не тямить нічого. Взагалі.

Тому не варто взагалі піднімати цю тему тому, хто не в змозі говорити про неї серйозно і предметно".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Своєю заявою щодо Савченко Держсекретар Керрі тисне на суд, - МЗС РФ


Источник: https://ua.censor.net.ua/n378068
VEhrdlVXNWtReXN3VEV4U2JIUkROakJNTjFGemJucFJiMlJEZHpCTVRGSm9PVU14TUV3elVYVjBReXRtVGtOaE1FeFlVbWRPUjBFd1dsbDJURGxEWXpCS1psRnZVMFJSYjA1RGF3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору