EN|RU|UK
 Політика України
  1324  8

 У заарештованого в окупованому Криму заступника голови Меджлісу Чийгоза закінчився строк арешту, але його продовжують утримувати в СІЗО, - адвокат

Російський адвокат Микола Полозов повідомляє про закінчення терміну перебування під вартою заарештованого в Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, захисником якого він є. Однак, як зазначає Полозов, Чийгоз продовжує залишатися в СІЗО Сімферополя.

Про це йдеться в заяві захисника Чийгоза, опублікованій на його сторінці в Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"На поточний момент в Криму розслідується кримінальна справа, порушена Слідчим комітетом Російської Федерації за фактом організації масових заворушень і за фактом участі в масових заворушеннях т.зв. справа "26 лютого". В організації масових заворушень звинувачують Ахтема Чийгоза. В участі в масових заворушеннях звинувачуються Ескендер Кантеміров, Ескендер Емірваліэв, Мустафа Дегерменджі, Алі Асанов, Арсен Юнусов.

Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою було обрано російським судом стосовно трьох з них: Ахтема Чийгоза, Мустафи Дегерменджі і Алі Асанова. Я вже писав про те, що кримінальне переслідування в Криму щодо кримських татар у справі "26 лютого" здійснюється колишніми українськими суддями і колишніми українськими прокурорами, які з радістю приміряли на себе російські мантії і мундири після подій 2014 р.
І тепер ці колабораціоністи судять патріотів України і Криму - кримських татар, які виступали за збереження Криму в складі України.

Але зараз мова трохи про інше. На поточний момент на територію Криму de facto поширюється юрисдикція Російської Федерації, відповідно переслідування в т.ч. у кримінальних справах здійснюється за законодавством Російської Федерації. Зокрема, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту в кримінальному процесі регулюється статтями 108 і 109 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації.

Відповідно до зазначених норм, розгляд питання про обрання або продовження такого серйозного запобіжного заходу відбувається у відкритому судовому засіданні з обов'язковою присутністю обвинуваченого і його захисника", - пояснив він.

Читайте: Кримського татарина Шукурджієва в Сімферополі оштрафували на 10 тисяч рублів за фото з українським прапором

"Стосовно Ахтема Чийгоза, взятого під варту 29.01.2015 р., цей запобіжний захід справно продовжувався російськими судами, що діють в Криму. Останньою ухвалою, винесеною судовою колегією у кримінальних справах Верховного Суду Республіки Крим 25.01.2016 р. в складі головуючого судді Зінькова В.І ., суддів Соболюка М.М., Крючкова І.І., за участю державних обвинувачів Поклонської Н.В., Домбровського А.А., Алексєєва А.А. запобіжний захід у вигляді утримання під вартою було продовжено Ахтему Чийгозу на термін до 08 березня 2016 р., тобто сьогодні, 09 березня 2016 р. в будь-якій нормальній країні, де є суд, Ахтем Чийгоз вже був би на свободі. В той же час він продовжує залишатися в Сімферопольському СІЗО без будь-якого судового рішення, так само, як Мустафа Дегерменджі і Алі Асанов", - акцентував Полозов.

"Тут необхідно зробити один відступ. Власне справа "26 лютого", не встигнувши як слід розпочатися, практично відразу ж була припинена. Судове слідство було припинене, суд визначив повернути справу назад прокурору для усунення недоліків в обвинувальному висновку, що перешкоджають винесенню вироку. Рутинна процедура, якби не одне але. Виносячи таку ухвалу, судді забули належним чином вирішити питання про запобіжний захід щодо утримуваних під вартою Чийгоза, Асанова і Дегерменджі, в зв'язку з чим граничний термін утримання під вартою було встановлено тільки винесеною ухвалою від 25.01.2016 р. і тільки до 08 березня 2016 р. Здавалося б, ув'язнених, щодо яких встановлений граничний термін утримання під вартою закінчився, потрібно випускати. Але для російських (тепер уже) суддів це ніколи не було перешкодою", - додав адвокат.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Клімкін закликав Раду ООН з прав людини переконати РФ надати доступ міжнародним організаціям до Криму

"Знайомтеся, суддя Г.В. Редько. Призначено на посаду судді Верховного Суду Республіки Крим указом президента Російської Федерації В.В. Путіна № 786 від 19.12.2014 р. Разом з тим, суддя з таким же ПІБ залишила свій слід і в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, де вона на посаді судді приймала рішення у цивільних справах в апеляційному суді Автономної Республіки Крим аж з 2010 р.

У фотографіях до цього посту я додаю постанову, винесену судді Г.В.Редько (тут відразу перепрошую - документи з СІЗО дістаються і в набагато більш непривабливому вигляді), яким призначається судове засідання за поданням прокурора Поклонської, яка раптом не погодилася з ухвалою судової колегії про повернення справи їй, на 11.03.2016 р., і мимохідь, крім іншого, суддя Г.В. Редько бере і тупо, з порушенням як російських законів, перш за все Конституції Російської Федерації, КПК РФ, так і міжнародних норм, зокрема Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод, так ось, бере і тупо вписує Ахтему Чийгозу 3 (Три)!!! додаткових дні утримання під вартою, без жодного відкритого судового розгляду з обов'язковою присутністю обвинуваченого і його захисника. Така ось "свята простота", - розповів Полозов.

"Дійсно, суду в Росії немає. Тим більше з політичних справ, до яких без жодного сумніву належить і справа "26 лютого" як зразок переслідування кримських татар, перш за все за етнічною ознакою. Але те, що творять новоспечені російські судді в Криму, не піддається взагалі ніякому здоровому поясненню. Я цілком припускаю, що в поспіху "перевдягання" в російську суддівську мантію суддя Г.В. Редько не мала можливості належним чином ознайомитися з законодавством Російської Федерації, а про існування статті 5 Європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод, як і про Конвенцію в цілому, ніколи не чула", - припустив адвокат.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Окупанти обманним шляхом збирали підписи кримськотатарських жінок. На форумі матерів видали резолюцію із засудженням лідерів Меджлісу

"Ще раз. Термін утримання під вартою Ахтема Чийгоза, визначений судовим рішенням, закінчився 08 березня 2016 р. Зараз 09 березня 2016 р. - Ахтем Чийгоз повинен бути звільнений з-під варти. Що стосується судді Г.В. Редько, то, крім майбутнього розгляду у Вищій кваліфікаційної комісії суддів Російської Федерації, в її діях вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 301 КК РФ - завідомо незаконне утримання під вартою - до 4 років позбавлення волі, і за цим фактом відповідну заяву вже направлено в Генеральну прокуратуру Російської Федерації. Я не маю жодних ілюзій щодо негайного звільнення Ахтема Чийгоза, Алі Асанова і Мустафи Дегерменджі в зв'язку з вищевказаними обставинами. Російська влада продовжує утримувати кримських татар як заручників. Але я переконаний, що широке обговорення таких жахливих порушень, як незаконне позбавлення волі, що допускаються кримськими "перевертнями" в мантіях, укупі з неминучими позитивними рішеннями ЄСПЛ у справі Чийгоза та інших, і, як наслідок, політичному тиску на російську владу - приведуть в кінцевому підсумку до справедливості і свободи Ахтема Чийгоза та інших політичних заручників в Криму", - резюмував Полозов.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n378093
TUZsRVVYUmtReTh3V1VSUmRHUkhRakJhWWxKc2VVUlJjMmxFVVhaMFF6WXdXVkJSZGpsREt6Qk1URkZ6VGtNNU1FdzNVWFpPUjBSSlRrTTJNRmxFVVhWT1F6Z3dXVTEyVERsRE5qQlpSRkYxVGtNNE1GbElVbXBPUXpZd1dsbG5NRmxNVVhOT1IwTXdURVJTWjA1RE5HWk9RMll3VERkUmRUbERLekJNWmxGMmRFTjVaazVEYmpCTWFsRjFaRU42TUV3M1VYUjVPSFl3VEVSU1owNURNVEJaYWxKbmJucFNaMDVETVRCTUwxSm5Ua014TUZsSVVteDBSMWhtVGtOb01FbGlVV3c1UTJWbVRrTmpNRXhZVVhST1F6SXdUSFpTYkhSSFFtWk9RMkV3V1VSUmRVNURPQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору