EN|RU|UK
 Економіка
  51898  401

 Апеляційний суд розблокував пенсійний рахунок Азарова: екс-прем'єр буде щомісяця отримувати понад 17 тисяч гривень

Суд розблокував пенсійні рахунки екс-прем'єра Миколи Азарова в Україні. Захисники запевняли суддів, що чиновник-втікач не має за що жити.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Главком", про це стало відомо з рішення суду від 4 лютого 2016 року.

Апеляційний суд Києва визнав незаконним арешт пенсійного рахунку колишнього глави уряду Миколи Азарова.

Апеляційну скаргу з вимогою розблокувати пенсію для Миколи Азарова, який переховується в Росії, подав адвокат, оскаржуючи рішення першої інстанції - в грудні 2015 року Печерський суд Києва заборонив видачу пенсійних колишнього прем'єра.

Санкція на арешт була видана в рамках кримінального розслідування, яке веде Генеральна прокуратура за фактами розтрати 220 млн гривень при створенні урядової лінії спецзв'язку на потужностях "Укртелекому". Нагадаємо, правоохоронні органи звинувачують колишнє керівництво країни в тому, що захищена лінія для уряду була профінансована за рахунок держбюджету, тоді як інвестувати в неї повинні були нові власники, які купили "Укртелеком" п'ять років тому.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Ці ідіоти купують газ по 170 $, а я купував у Росії по 500 $!" - Азаров

У цьому кримінальному провадженні Азаров фігурує як посібник екс-президента Віктора Януковича - одного з ключових підозрюваних у цій справі.

На суді захисник навів цілу низку аргументів, доводячи незаконність арешту чиновницької пенсії. Він наполягав: перша інстанція застосувала арешт, не встановивши обсягу збитку, не визначивши, блокувалося чи ні інше майно підозрюваного, не зіставивши вартість арештованого майна і розмір збитку.

Також, як стверджував адвокат, суддя не врахував наслідків для підозрюваного: "Азаров (після арешту пенсії - "Главком") позбавлений єдиного джерела доходів і коштів для подальшого існування".

Крім того, як стверджує адвокат, пенсія за законом не може бути конфіскована.

Під час судового засідання з'ясувалося, що Азарову пенсія нараховується з лютого 2008 року. Її розмір становить 17,252 гривень, а виплати здійснюються 11 числа щомісяця на рахунок екс-чиновника в "Ощадбанку". Точну суму, яка лежить на рахунку Азарова, слідство не змогло озвучити суду, оскільки не володіє цією інформацією.

Вислухавши аргументи прокурора, який протестував проти зняття арешту, і доводи адвоката Апеляційний суд Києва дійшов висновку, що вимоги захисника Азарова - обґрунтовані.

Зокрема, на думку колегії суддів, адвокати мають слушність у тому, що арешт може бути накладено тільки на майно, яке вже перебуває у власності чи володінні / розпорядженні підозрюваного. У той же час арешт на пенсію, як соціальну виплату, з метою її конфіскації не може бути накладено.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Сьогоднішня українська пенсійна система охоплює надто багато людей", - директор Світового банку у справах України Фан

Також суд звернув увагу на відсутність у матеріалах справи точної суми на особовому рахунку Азарова. "Тобто в даному випадку арешт фактично накладено не на майно, а на право підозрюваного на отримання пенсії, що є неприпустимим", - йдеться у висновку суду.

У підсумку, суд дійшов висновку, що "накладення арешту на пенсію не може бути визнано законним і обґрунтованим", знявши арешт із пенсії Миколи Азарова.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n378296
VEhrdlVXdE9Rek13VEVSU1owNURLekJNU1haTU9VTXZNRXhZVVhaa1IwSXdXbUpTYWpONlVtZGtSMFF3VEZFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору