EN|RU|UK
 Політика України
  3656  17

 Сакварелідзе створює групу для спостереження за ходом справи "діамантових прокурорів": "Вкрай важливо забезпечити максимальний громадський контроль"

Заступник генерального прокурора - прокурор Одеської області Давід Сакварелідзе виступає за створення наглядової групи для контролю за ходом судового процесу у справі колишнього заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Володимира Шапакіна і колишнього заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця в одержанні неправомірної вигоди.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Цензор.НЕТ.

"Цього тижня в Голосіївському районному суді м. Києва починається судовий розгляд добре відомої справи так званих "діамантових прокурорів". Цьому передувало її досить тривала "подорож" по судах. Так, ми направили обвинувальний акт до Печерського районного суду, де не вдалося створити відповідну колегію суддів. Далі було звернення до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності. Його голова в свою чергу намагався звернутися до Вищого спеціалізованого суду, але останній повернув документи назад. У підсумку, Апеляційний суд прийняв рішення про розгляд справи в Голосіївському районному суді. До слова, в ході одного із засідань захист висловлював побажання, щоб справа розглядалася саме там. Одне з питань, яке нас непокоїть зараз, це інформація, яка з'явилася у ЗМІ, про те, що одна з суддів, яка увійшла в колегію, є людиною, близькою до одного з підсудних (О. Корнійця). Тому наш прокурор сьогодні звернувся з клопотанням про відвід колегії суддів, на що отримав відмову", - розповів він.

Читайте: Справа "діамантових прокурорів" не закінчується на Шапакіні і Корнійцеві, - Сакварелідзе

"Ми вже не раз говорили про те, що справа "діамантових прокурорів" - символ нової України. Всі, хто стежив за її ходом, пам'ятають усі ті труднощі й перепони, з якими перманентно стикалася наша команда. Громадська і народна підтримка допомогла нам довести її до суду, за що я щиро вдячний всім небайдужим і патріотичним людям. Мушу зазначити, що якби не шалений опір, таких "діамантових" справ могло би бути набагато більше. Зараз же, на жаль, всі потенційні фігуранти подібних справ продовжують бути частиною тієї системи, яка функціонує. Тому символічним рубіконом досі є вищезгадана справа", - додав Сакварелідзе.

"На цей момент для нас вкрай важливо забезпечити максимальний громадський контроль за подальшим процесом, щоб припинити будь-які спроби будь-яких маніпуляцій з боку наших недоброзичливців. Саме тому я хочу запропонувати створити наглядовий штаб для здійснення такого контролю, до роботи якого прошу долучитися всіх охочих активістів, блогерів, народних депутатів, громадських діячів і просто зацікавлених у справедливому правосудді осіб. Ваша присутність на судових засіданнях і активний медіа-моніторинг процесу буде важливим фактором контролю за його об'єктивністю. Ми не повинні дати анінайменшого шансу розвалити цю знакову справу - справу честі нової України. Всіх, хто хоче приєднатися до цієї ініціативи, прошу зареєструватися, використовуючи цю форму. Також пропоную всім зацікавленим самим визначити зручне для них місце і час зустрічі для координації наших подальших кроків", - запропонував він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Діамантовий прокурор" Корнієць має намір прийти на суд у своїй справіИсточник: https://ua.censor.net.ua/n378384
TUZsSVVYWTVSMEV3VEVSUmMzUkRkMGxEVEZGMFRrZFhNRXhFVVhaT1EzY3dURE5TWjNSREt6Qk1URkYxVGtkR1NVNURMekJaUkZGMmRFTTJNRmxRVW1kT1F5c3dXVVJTYkhSRGVVbHBPSFl3UzBoUmMwNUROakJNVEZGelRrZEJNRXhZVVhVNVIxY3dURlJSZERsRE1XWk9RMkV3VERkU1owNURPVEJhWWxKc1RrZEhNRmw0T0RCTGFsRnpUa012TUV4RVVYVjBSMWN3VERCMlREbEhRVEJNTjFGME9VZENNRXgyVW14MFF6QXdXVkJSYzNSRGR6Qk1NMUYyWkVkUVprNUhRakJaVUZGMFFUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору