EN|RU|UK
 Технології
  25359  105

 "Експерименти з атомом - це" рулетка ". Нічого доброго вони не принесуть, - експерт

Пропозиція Міністерства енергетики та вугільної промисловості використовувати енергоблоки українських атомних станцій для вирівнювання добової потужності загрожує стабільності об'єднаної енергосистеми.

Таку думку висловив директор Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, коментуючи наміри чиновників збільшити частку атомної енергетики у виробництві електроенергії, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Хоч би чим обґрунтовували залучення атомних енергоблоків до регулювання добової потужності, під загрозою залишається стабільність єдиної енергосистеми. Якщо "повилітають" один, два, а то й три блоки, або вони стануть на ремонт, потрібно буде вмикати потужності теплової генерації. А вона до того часу вже може бути не готова оперативно відреагувати. І тоді замість перевиробництва на нас чекає вже дефіцит електроенергії", - говорить Юрій Корольчук.

За його словами, для українських АЕС ще під час будівництва не був передбачений режим маневреної роботи. Енергоблок під час роботи повинен утримувати стабільне навантаження, різка зміна якого може спричинити аварію.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Україна та Іран домовилися співпрацювати в енергетичній сфері, - Міненерговугілля

"Експерименти з атомом - це" рулетка ". Нічого хорошого такі експерименти не принесуть", - наполягає експерт.

Незважаючи на істотне зниження споживання електроенергії в країні, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості мають намір вивести енергоблоки українських АЕС на проектні потужності. Таке захоплення виробництвом електроенергії тільки на атомних станціях, на думку Юрія Корольчука, свідчить про неповне розуміння процесів у галузі.

"Що буде за 10-15 років, коли постане питання про закриття атомних станцій? Весь час продовжувати їх експлуатацію не вийде, а грошей на будівництво енергоблоків нового покоління ми не знайдемо. Звідки будемо отримувати електроенергію, якщо до того часу не буде модернізованих ТЕС? Відповіді на ці питання в Міненерго не шукають, а поточні проблеми вирішують поступово, щойно їх виявляють", - резюмує експерт.

Нагадаємо, національна енергетична компанія "Укренерго" направила лист із пропозицією використовувати енергоблоки атомних станцій для добового регулювання потужності об'єднаної енергосистеми.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n378405
VEhrNGRrdzVRekV3VEROUmRHUkhRVEJNVUZGMFpFZERNRXhxVVhWMFEzZG1Ua05qTUZwaVVYWmtRM2t3V1ZCUmN6bEROekJNV0ZGMk9VZEJNRXczVVhaQlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору