EN|RU|UK
 Політика України
  6803  29

 Витребування справ до НАБУ - пряма норма закону, якої дотримуються всі правоохоронні органи, крім ГПУ, - Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник звернувся до Генеральної прокуратури України із закликом припинити блокувати передачу матеріалів кримінальних проваджень.

Як передає Цензор.НЕТ про це повідомляє прес-служба НАБУ в четвер, 10 березня.

У відповідь на поширену Генеральною прокуратурою України в четвер, 10 березня, заяву про невідповідність практики витребування кримінальних проваджень від ГПУ для подальшого розслідування в НАБУ, в Антикорупційне бюро звернули увагу на таке:

згідно з пунктом 2 ч. 1 ст. 17 Закону "Про Національне антикорупційне бюро України", НАБУ має право за рішенням директора Національного бюро, погодженим з Антикорупційним прокурором, витребувати від інших правоохоронних органів оперативно-розшукові справи і кримінальні виробництва, що стосуються кримінальних правопорушень, які згідно із законом належать до підслідності Національного бюро та інших кримінальних злочинів, які не належать до його підслідності, але можуть бути використані з метою попередження, виявлення, припинення і розкриття кримінальних злочинів, які підлягають за законом його підслідності.

Водночас ч. 2 ст. 1 Кримінального Процесуального Кодексу України визначає, що "кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України".

Читайте на "Цензор.НЕТ": ГПУ вже два місяці всупереч закону не передає НАБУ справу проти заступника начальника СБУ Рівненської області Назарука

Таким чином, ст. 17 Закону про НАБУ є частиною кримінально-процесуального законодавства, а відтак - законною підставою для витребування проваджень згідно з визначеною в ній процедурою.
"Я закликаю колег із ГПУ припинити обмін тлумаченнями норм законодавства, які насправді не допускають подвійного тлумачення, та просто виконувати пряму норму Закону, як це роблять інші правоохоронні органи. Не варто витрачати дорогоцінний час на казуїстику, коли необхідні конкретні рішучі кроки з подолання та протидії корупції", - наголосив Ситник.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n378498
TUV3elVYTk9SMGN3V21KUmRuUkRPVEJNUkZGMU9VZE5NRXd6VVhSVFJGRnpUa001TUZsTVVYVk9Rell3VERkU1owNUhSREJNTDFKb2RFZFhNRXh1VVhaa1F6RkpUa040TUZrM1VtZE9ReXRNZVM5UmIyUkROREJaVEZGMlpFTTBNRXh2ZGt3NVEzZ3dXVGRTWjA1REt6Qk1jbEpuVGtOM01GbE1VbXgwUjFCbVRrTmtNRXBFVVd0a1EycG1Ua05VTUVvdlVXOTNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору