EN|RU|UK
 Політика України
  5775  29

 Окремі країни не можуть заборонити безвізовий режим для України, - представництво ЄС

Рішення про внесення України до списку країн, з якими у Європейського Союзу діє безвізовий режим для короткострокових поїздок, має бути підтримано як Європейським парламентом, так і кваліфікованою більшістю голосів Ради ЄС, тобто одна, дві і навіть три країни-члени ЄС не зможуть ветувати відповідну угоду.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у відповіді Представництва Європейського Союзу в Україні на запит видання "Європейська правда".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Порошенко обговорив з Юнкером питання надання Україні безвізового режиму

"Рішення має бути підтримане як Європейським парламентом, так і Радою ЄС. Рада ЄС повинна підтримати його кваліфікованою більшістю голосів ", - пояснили в дипмісії Євросоюзу.

Видання наголошує, що така схема голосування (метод кваліфікованої більшості), дозволяє запровадити безвізовий режим для громадян України в разі, якщо за нього проголосує щонайменше 55% країн-членів ЄС, які представляють не менше ніж 65% населення Євросоюзу. Блокування рішення можливе, якщо його не підтримають щонайменше чотири держави, у яких проживає 35% населення. До того ж Велика Британія в голосуванні, як і в спільній міграційній політиці ЄС, не бере участі. Схема діє лише з листопада 2014 року; ухвалене раніше рішення про безвізовий режим для громадян Молдови ухвалювалося одноголосно.

Также читайте: Украина на 100% выполнит все обязательства и получит безвизовый режим в этом году, - Гройсман


  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
   
   
   
   
   
   вгору