EN|RU|UK
 Політика України
  8861  24
Матеріали за темою:

 Нацкомісія із запобігання корупції не змогла обрати своїх членів: конкурс заблоковано

У середу вночі було заблоковано проведення конкурсу з обрання членів Національної комісії із запобігання корупції (НКЗК), створення якої є однією з двох вимог для візової лібералізації, що залишилися невиконаними.

Про це повідомили члени виборчої комісії НКЗК після її засідання, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Європейську правду".

Конфлікт пов'язаний з пропозицією обрати до складу НКЗК колишнього заступника міністра юстиції, члена антикорупційної групи РПР Руслана Рябошапку. За результатами рейтингового голосування його підтримали п'ятеро з 8 членів комісії (троє поставили Рябошапку на перше місце, двоє - на друге; зараз обираються два члени комісії).

Читайте на "Цензор.НЕТ": Чиновники зможуть приховати свої активи через поправку Порошенка до закону про електронне декларування, - Єгор Соболєв

Разом з тим, троє представників комісії - Віктор Шлінчак, Леся Шевченко і перший заступник голови Мін'юсту Інна Севастьянова синхронно дали Рябошапці найнижчі бали (в тому числі за професійну компетенцію), тим самим заблокувавши його обрання.

Варто зазначити, що Севастьянова, аргументуючи своє голосування, визнала, що, насправді, занизила його бали не через сумніви в професіоналізмі. За її версією, Рябошапка "співпрацював з Лавриновичем" і не гідний брати участь у роботі НКЗК. Сам Рябошапка спростовує ці припущення, зазначає, що прийшов до Мін'юсту в березні 2014 року, а звільнився в жовтні за власним бажанням "через персональний конфлікт з міністром Петренком".

Ряд інших представників комісії у відповідь під час цього конфлікту звинуватили Шлінчака і Шевченко в тому, що вони представляють інтереси Мін'юсту, хоча повинні бути незалежними.

У підсумку, через емоційну дискусію на засіданні рішення про обрання членів НКЗК було заблоковано. Комісія оголосила перерву до вечора 15 березня.

Як відомо, дообрання членів НКЗК, разом з переголосуванням закону про електронне декларування, є однією з двох вимог візової лібералізації для короткострокових поїздок українців до ЄС. НКЗК, зокрема, повинна перевіряти декларації про доходи посадових осіб з метою запобігання корупції.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n379142
TUV4SVVYWjBSMEV3VERkU1ozUkhUVEJNU0ZGelEwUlJkSGxFVVhWMFF5c3dXVVJTWnpsREx6QlpZbEpzZEVkVk1GazBka3g1T0hZd1RGUlJkR1JETmpCTWRsRnpUa2RCTUV4RVVtaDBSMWN3V1RrNE1FeHlVWFowUjBFd1dWQlJkamxIUnpCYVlsSnFNM3BSYzJSRE1UQlphbEYxZEVNeE1GbEtPREJNU0ZGMFpFTXpNRXhNVW14MFF6TXdURGRSYzNSRE5EQk1hMmN3V1VSUmRHUkRNakJNYWxGMlNIcFJibVJEVVRCS1psRnRaejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору