EN|RU|UK
 Суспільство
  9099  138

 Кілька сотень учених у Львові вимагають відновити фінансування науки. ФОТОрепортаж

У Львові проходить акція протесту проти знищення науки в Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на "Вголос", у заході беруть участь кілька сотень учених із 15 установ Національної академії наук (НАН). Основною їхньою вимогою є відновлення фінансування НАН.

Науковці тримають плакати з написами "Україна без науки - країна третього світу", "Знищена наука - знищена держава", "Яценюк хоче знищити академію і науку! На черзі освіта" та інші.

Інженер Інституту прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України Оксана Макар розповіла: "У нас зараз дуже складна ситуація з Національною академією наук. Ми працюємо тільки 9 днів на місяць. Мій оклад - 1 753 гривні, через скорочення робочих днів отримую тільки половину".

У свою чергу директор Інституту, член-кореспондент НАН Роман Кушнір додав: "Наша акція - це протест відчаю, який закликає керівників держави подивитися на жебрацький стан української науки. Виникає питання, чи здатні урядові керівники зрозуміти потреби в науці, декларуючи інноваційний розвиток, створення нових технологій. Ми бачимо, що немає розуміння з боку нашої держави. Чиновники не можуть зрозуміти роль математичної, прикладної, гуманітарної науки".

Нуковці Львівщини називають акцію безстроковою. Вони закликають співробітників Національної академії наук з інших міст України вийти на вулицю і заявити протест. Якщо ж до вчених не прислухаються, то вони готові їхати до Києва.наука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львовнаука акция львов

Источник: https://ua.censor.net.ua/p379441
VEhrNGRrdzVRM2N3VEhKU2FIUkhWekJaT1Rnd1RETlJjMDVIUkRCTWNsRnpTSHBSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNeE1GbElVbWR1ZWxKb1RrZFhNRXd6VVhOT1F6a3dXVWhTWnpsRGVUQk1SRkYyWkVNNU1GazVPREJaVUZKb09VTXhNRXd6VW14dWVsRnVaRU5STUVvd1p6QkxVRkYxZEVkQk1FeEVVbXc1UXprd1RHZzRNRXAyVW1wT1Eza3dXbUpSYzJjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору