EN|RU|UK
 Політика України
  7935  152

 ГПУ поскаржилася на низькі зарплати прокурорів: "Це може паралізувати роботу всієї системи правоохоронних органів"

ГПУ поширила звернення зі скаргами прокурорів на низькі зарплати і дискримінацію. Місцеві прокурори дуже незадоволені тим, що їхні зарплати нижчі від зарплат працівників нової поліції, детективів НАБУ та працівників Антикорупційної прокуратури.

"З огляду на негативну ситуацію, яка склалася у зв'язку з неналежним рівнем заробітної плати працівників прокуратури, керівництво Генеральної прокуратури України неодноразово зверталося до прем'єр-міністра України А. Яценюка із цього питання", - йдеться в повідомленні управління зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, передає Цензор.НЕТ.

У відомстві зазначають, що в держбюджеті на 2016 рік передбачена сума бюджету прокуратури становить лише 31,6% від необхідних потреб.

"Незважаючи на наявні домовленості щодо забезпечення належного рівня фінансування органів прокуратури в цілому і збільшення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зокрема, на жаль, цього так і не було зроблено. Водночас виділення фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в окрему програму фактично відбулося тільки за рахунок зменшення коштів, виділених на бюджет органів прокуратури в цілому. За наведених обставин у 2016 році прокурори місцевих і регіональних прокуратур в порівнянні з суддями місцевих та апеляційних судів, поліцейськими на місцях, детективами Національного антикорупційного бюро України були поставлені в нерівні умови в частині матеріального та фінансового становища і отримують найменший розмір місячної заробітної плати", - йдеться в заяві.

"Так, заробітна плата рядового прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в 2016 році становить 60-70 тис. грн, тоді як у прокурорів регіональних, місцевих прокуратур - 6-8 тис. грн і 5-7 тис. грн відповідно. Зазначене стало можливим внаслідок того, що заробітна плата прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виплачується в повному обсязі відповідно до вимог нового Закону України "Про прокуратуру", а іншим - у порядку і на умовах, визначених Урядом, незважаючи на вимоги ст. 81 цього Закону", - додали в ГПУ.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Рада втричі збільшить витрати на зарплату депутатів у 2016 році

"Зазначене не лише нівелює взяті Україною зобов'язання щодо забезпечення незалежності прокурора, передусім у матеріальному та соціальному плані, але й унеможливлює виконання ним конституційних функцій", - констатували у відомстві. У заяві наголошується, що про цю проблему повідомлялося Президенту України П. Порошенку і прем'єр-міністру А. Яценюку. Однак, реакції на них поки немає.

Читайте: "Прокурор місцевої прокуратури отримує меншу зарплату, ніж касир в туалеті на "Бессарабському" ринку в Києві", - Холодницький

"Більш того, негативна тенденція, пов'язана з дискримінацією оплати праці працівників органів прокуратури, тільки поглибилася. Зокрема, заробітна плата прокурора місцевої прокуратури у січні 2016 року становила від 4,4 до 5,4 тис. грн. залежно від стажу роботи в органах прокуратури. Водночас грошове забезпечення відповідної категорії працівників Національної поліції становить під 8,1 до 9,8 тис. грн., що вдвічі перевищує оплату праці прокурора місцевої прокуратури. Така несправедливість у підходах до оплати праці та небажання Уряду її усунути викликає невдоволення співробітників, що призводить до відтоку високопрофесійних кадрів із системи органів прокуратури", - зазначили в ГПУ.

"На цей час з прокуратур районного рівня звільнені за власним бажанням понад 70 осіб, які попередньо успішно пройшли конкурсний відбір. При цьому слід враховувати, що на сьогодні в органах прокуратури вакантними є 476 посад. Якщо такий процес буде тривати і надалі, це може паралізувати роботу місцевих прокуратур, а відповідно і всієї системи правоохоронних органів", - констатували у відомстві.

Також, у ГПУ звернули увагу на те, що в бюджеті виділено суму в чотири рази меншу, ніж необхідно для витрат органів прокуратури на сплату судового збору: "Брак коштів у цьому випадку може перешкодити представництву інтересів держави в судах та, як наслідок, призведе до можливого їх порушення".

"Замість належного забезпечення державою гідних умов для функціонування прокуратури та належного рівня оплати праці її працівників, другий рік поспіль зберігається невідповідність законодавчо встановленого і реального розміру заробітної плати прокурорів. Такий підхід не гарантує незалежності прокурорів, яка визначена одним із принципів діяльності прокуратури. Для запобігання корупційним проявам прокурори повинні мати достатній рівень грошового забезпечення та гарантовану його виплату", - резюмували в ГПУ.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n379640
VEhrNGRrdzVRek13VEVSU1owNURLekJNU0ZKc2RFZERNRXd6VVhORFJGRjJPVU0zTUV4RVVtZDBRM2RtVGtNdk1GbEVVWFowUXpZd1dWQlNaMDVEZHpCWlRGSm5PVWRCTUV4Q09EQk1ZbEZ6VGtNM01FdzNVWE5rUTNkbVRrTXZNRmxFVVhaMFF6WXdXVkJTWjA1REt6QlpRamd3U2xCUmJqbERhZz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору