EN|RU|UK
 За кордоном
  17577  82

 Росія направляє до Швеції шпигунів, що видають себе за дипломатів і бізнесменів, - СБ Швеції

Більше десяти російських дипломатів у Швеції працюють на розвідку. Також є шпигуни на авіалініях і в компаніях, які мають свій бізнес в Швеції.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це йдеться в щорічному звіті служби безпеки Швеції SAPO.

"Найбільш значну загрозу для Швеції становлять російські шпигуни, багато з яких видають себе за дипломатів або бізнесменів", - йдеться в повідомленні.

У звіті наголошується, що більше десяти російських дипломатів у Швеції працюють на розвідку. Представники розвідки знайшлися також на авіалініях та у компаніях, які ведуть свій бізнес у Швеції.

"Ми спостерігаємо діяльність розвідки в багатьох різних сферах: політичній, економічній, військовій тощо. Загальна картина викликає велике занепокоєння", - прокоментував представник SAPO

У щорічному звіті шведська поліція безпеки також попереджає, що Росія веде психологічну війну проти Швеції, метою якої є як влада, так і громадськість. Завдання полягає в маніпулюванні демократичним механізмом ухвалення рішень, у корозії демократичних інститутів.

Читайте: "Я закликаю Росію негайно звільнити Савченко та інших українських громадян, яких незаконно затримали", - глава МЗС Швеції Вальстрем

У цілому, зазначає SAPO, шведське суспільство є стійким. Але "(шведське - Ред.) суспільство підпадає під вплив, є спроби маніпулювати ним, на нього впливають (інформаційні) штами іноземного походження". У спецслужбі підкреслюють, що пропаганда і дезінформація використовуються Росією жорстко як ніколи раніше.

Сучасна зброя в поєднанні з інструментами інформаційного впливу означає, що "межа між війною і миром стає нечіткою". У SAPO кажуть, що незаконна анексія Криму Росією є прикладом цього: "Атака може бути запущена й оже досягти своєї мети, але все буде обернуто у вуаль заперечень, дезінформації і сумнівів".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Естонія збудує паркан заввишки 2,5 метра на кордоні з Росією

"Служба безпеки бачить, що Росія має намір впливати на ухвалення політичних рішень і громадську думку - не лише в Швеції. Такий ефект може бути досягнутий за рахунок підтримки маргінальних рухів, інформаційних операцій і кампаній із дезінформації", - йдеться у звіті.

Мета цієї діяльності полягає в тому, щоб знизити довіру громадськості до виборних посадовців. Разом із російською розвідкою, наголошується у звіті, також діють російські ЗМІ зі значними ресурсами, які дедалі частіше стають інструментами російського уряду. SAPO називає як приклад такі ЗМІ як RT (Russia Today) і Sputnik.

Як йдеться у звіті, офіційні заяви російського уряду щодо політики Швеції (зокрема, щодо НАТО) також мають на меті посіяти розбрат і роз'єднання в суспільстві: "На думку спецслужби, Росія публічними заявами намагається впливати на вибір політики безпеки Швеції. Аналогічна пропаганда поширюється в соціальних медіа Швеції. Метою є створення проросійської позиції та роз'єднання в суспільстві".

Також читайте: Меркель та Олланд запевнили, що санкції ЄС проти РФ будуть збережені до повного виконання Москвою Мінських домовленостей, - АП
Источник: https://ua.censor.net.ua/n379693
VEhrNGRrdzVRMmN3VERkU1oyUkhWekJaT1Rnd1MycFJjM1JETVRCWllsSnNkRWRR
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору