EN|RU|UK
 Події
  8327  31

 Київські податківці припинили роботу конвертаційного центру з обігом 400 мільйонів гривень. ФОТО

У Києві співробітники податкової міліції ліквідували конвертаційний центр з обігом понад 400 мільйонів гривень.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі ДФС.

У рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за низкою статей, встановлено, що зловмисники через підконтрольні їм транзитно-конвертаційні підприємства і фіктивні компанії надавали послуги з конвертації грошових коштів з безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій, незаконного формування податкового кредиту підприємствам реального сектора економіки, переважно з Києва.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Податківці припинили роботу конвертаційного центру з обігом 48 мільйонів гривень в Черкасах. ФОТО

Конвертаційний центр діяв за такою схемою: підприємства, які реально працюють, перераховували безготівкові кошти на рахунки підконтрольних учасникам центру компаній за нібито придбані послуги. Після цього кошти знімалися готівкою через банкомати й каси банків. Надалі проконвертовані готівкові гроші, за винятком 10-12%, які служили винагородою, разом із підробленими первинними документами, передавалися "клієнтам" - посадовим особам підприємств реального сектора економіки.

Також читайте: Суд заарештував організатора підпільного цеху з виготовлення фальсифікованого алкоголю в Дніпропетровську, - ДФС. ФОТОрепортаж

Також зловмисники сформували штучний податковий кредит із ПДВ шляхом реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) за рахунок реальних компаній, що здійснюють реалізацію товарів за готівку від підприємств-імпортерів.

У своїй протиправній діяльності учасники групи використовували розрахункові рахунки, відкриті в 7 банківських установах. Загальний обсяг проконвертованих грошей становить понад 400 мільйонів гривень, ймовірні втрати бюджету становлять понад 60 мільйонів.

Також наразі встановлено чотири найбільших фірми-вигодонабувачі.

Дивіться на "Цензор.НЕТ: Конвертцентр з обігом понад 180 млн грн ліквідували на Дніпропетровщині. ФОТОрепортаж

У результаті проведених семи обшуків в організаторів центру була виявлена ​​і вилучена первинна бухгалтерська документація фіктивних підприємств, чорнові записи, мобільні телефони, комп'ютерна техніка, 30 тисяч гривень і 12 печаток. Також накладено арешт на 18 розрахункових рахунків, заблоковано коштів у сумі 685,2 тисяч гривень.

Крім того, в результаті чотирьох обшуків у підприємств-вигодонабувачів вилучено первинні документи, чорнові записи, комп'ютерну техніку, пістолет, 11 печаток, а також одну печатку нерезидента і штамп. До того ж встановлено, що одне з підприємств-вигодонабувачів вело свою діяльність із використанням підконтрольних фірм, ухиляючись від сплати податків і витрачаючи державні кошти.

Наразі проводиться комплекс оперативних та слідчих заходів зі збору доказів злочинної діяльності фігурантів і встановлення всіх осіб, причетних до роботи конвертаційного центру. Розслідування кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 2 і ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів), триває.
Також читайте: Податківці перекрили канал нелегального експорту волоських горіхів до Ірану, Іраку та до Туреччини. ФОТО


конвертцентр гфс
Также читайте: Мы сделали работу конвертаторов более рискованной, - первый замглавы ГФС Белан

Источник: https://ua.censor.net.ua/p379720
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkRlVEJNV0ZKblRrZERNRmxpVVhSa1F6a3dXVXhTWjBoNlVXeE9RMnN3UzBVOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору