EN|RU|UK
 Політика України
  15722  57

 Набув чинності закон про електронне декларування доходів чиновників

Набув чинності закон, що встановлює обов'язковість електронного декларування доходів чиновників з 2016 року і визначає, що кримінальна відповідальність за подання чиновниками недостовірних даних у деклараціях про доходи настає в разі, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати (наразі - 1 378 гривень), тобто 344 500 гривень.

17 березня закон був опублікований в офіційній парламентській газеті "Голос України". Він набуває чинності через день після публікування, тобто з 18 березня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

Законом пом'якшено кримінальну відповідальність за подання недостовірної інформації в деклараціях і передбачено покарання (крім позбавлення волі на строк до 2 років) у вигляды штрафу від 2,5 тис. до 3,5 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (42,5-59, 5 тис. гривень) або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Гройсман доручив створити робочу групу з доопрацювання законопроекту про повернення конфіскованих коштів Януковича

Крім цього, закон передбачає адміністративну відповідальність за подання недостовірних відомостей у вигляді штрафу від 1 тис. до 2,5 тис. Неоподатковуваних мінімумів доходів (17-42,5 тис. гривень).

Така відповідальність настає, якщо подані в декларації дані відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 розмірів мінімальної зарплати (137,5-344,5 тис. гривень)

Законом внесено зміни до ст. 50 закону "Про запобігання корупції" та встановлено, що повна перевірка декларації про доходи може проводитися в період виконання чиновником своїх повноважень, а також протягом 3 років після припинення такої діяльності.

Згідно з нормою закону, що діяла раніше, повна перевірка декларації про доходи здійснювалася протягом 90 днів з дня подачі декларації.

У 2016 році державні службовці, які обіймають відповідальні та особливо відповідальні посади, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи зобов'язані подати електронні декларації.

Також читайте: Депутат від "Батьківщини" Шкрум намагається уникнути електронного декларування, за яке сама проголосувала. ФОТОрепортаж

Законом встановлено, що в деклараціях про доходи вказуються дані не про місце реєстрації і фактичного проживання, а про зареєстроване місце проживання, а також місце фактичного проживання або поштову адресу, на яку суб'єкту декларування Національним агентством щодо запобігання корупції може бути відправлена ​​кореспонденція.Источник: https://ua.censor.net.ua/n379742
VEhrNGRrdzVRekF3VEZoUmRYUkROekJNUkZKblRrTjNNRmxpVW14MFIxQm1Ua013TUV3M1VtaGtReXN3VEZSUmRVaDZVWFE1UTNjd1RISlJkblJET1daT1IwZ3dUR3BSZG1SREt6Qk1URkYyWkVNME1FeHZjMGxPUjBRd1dVUlNhamxETURCTU4xRnpkRU14TUZsaVVtcEJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору