EN|RU|UK
 Політика України
  3534  43
Матеріали за темою:

 КС дозволив Раді приймати зміни до Конституції на будь-якій після першого читання сесії

Конституційний Суд дозволив Верховній Раді приймати в цілому проект змін до Конституції на будь-який наступній черговій сесії після тієї, на якій зазначений законопроект був прийнятий у першому читанні.

Про це сказав голова КС Юрій Баулін, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Українські Новини.

Таким чином, Конституційний Суд надав офіційне тлумачення положення ст. 155 Конституції "наступна чергова сесія".

У статті 155 Конституції закріплено, що законопроект про внесення змін до Основного закону, попередньо схвалений 226 депутатами, вважається прийнятим, якщо за нього проголосували не менше ніж 300 депутатів на наступній черговій сесії (ст. 155 Конституції - це розділ 13 Основного закону, зміни до якого, як і до розділу 1 і 3, мають бути затверджені після прийняття Радою всеукраїнським референдумом).

КС розтлумачив, що в цій статті йдеться про можливість приймати зміни до Конституції саме на черговій, а не на позачерговій сесії. Щодо слова "наступна" КС зазначив, що в законодавстві воно вживається в різних значеннях.

КС зазначив, що Рада може встановити в регламенті, на якій саме наступній сесії можна приймати в цілому зміни до Основного закону.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Самопоміч" вимагає відставки Кабміну та оновлення Конституції

"Конституційний Суд зазначає, що Верховна Рада може передбачити у регламенті Ради можливість прийняття законопроекту про внесення змін до Конституції як закону на пізнішій черговій сесії Ради", - сказано в рішенні суду.

Представник парламенту в КС Анатолій Селіванов відмовився коментувати зазначене рішення, сказавши, що не бачив повного тексту.

Читайте: Нардепи підтримали рекомендації Європарламенту щодо реформування Верховної Ради

Источник: https://ua.censor.net.ua/n379776
TUV4bVVYWk9SMWN3VEROUmRVTkVVWFYwUXlzd1RETlNaMlJIUXpCTWFsSm5kRWRFTUZsaVVteDBSMWhNZVM5UmEyUkRkekJaVUZGMU9VZFhNRXd3ZGt3NVEyRXdURGRSZG1SSFFqQlpURkYxVGtkRE1GbFFVbWgwUjFjd1dUazRNRXBNVVc5SWVsRnRkRU5v
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору