EN|RU|UK
 Політика України
  10438  101

 "Зниклих" грошей на реформу ГПУ не було. Їх не виділили, оскільки виникли проблеми з довірою Шокіну, - Сакварелідзе

Американський грант, який нібито втратили в українській Генпрокуратурі, взагалі не було виділено через недовіру до України і до генпрокурора Віктора Шокіна зокрема.

Про це розповів в інтерв'ю Новому времени заступник генпрокурора Давид Сакварелідзе, передає Цензор.НЕТ.

"Генпрокуратура шукає гроші, яких не було. Ці гроші не були виділені. Спочатку посольство США заявило, що вони готові витратити 2 млн доларів на фінансування різних проектів української Генпрокуратури. Оскільки пізніше виникли проблеми з Віктором Шокіним, з довірою йому, і посол неодноразово висловлювався з цього приводу, ця програма потім, фактично, припинилася. Так, було кілька великих донорів, які фінансували окремі моменти. Наприклад, перший етап електронного діловодства - на нього виділяв гроші Євросоюз. Америка досі готова виділити ці гроші. Наприклад, американська організація, яка спонсорувала патрульну поліцію в Україні та інші проекти в правоохоронній системі, була готова профінансувати й електронне діловодство в ГПУ, але після цих претензій до Шокіна все призупинилося. Але реформи підуть за умови, якщо буде відновлено довіру ", - пояснив він.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Шокіна вчора не відправили у відставку, оскільки посада генпрокурора може стати одним із елементів нової політичної конфігурації з формуванням Кабміну, - Сироїд

"Ця ситуація більше нічого не залишає, крім осаду іронії. Виявляється, найголовніша проблема, з якою Шокіну довелося зіткнутися за цей рік як генпрокурору, це те, що 2 млн американських грантів не дійшли до Генпрокуратури і кудись зникли. І про це не знали ні Генпрокуратура, ні США і взагалі ніхто інший. Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт уже прокоментува цей випадок. Йому також довелося пояснювати, що головне тут - не американські гроші, а спротив реформам", - додав Сакварелідзе.

"Це все частина тієї великої антиреформаторської кампанії, яка вже кілька місяців розвивається проти нашої команди. Напевно, завтра порушать справу проти водія, секретарки - проти тих людей, які зібралися навколо нас і хотіли щось змінити в прокуратурі. Поведінка абсолютно неадекватна і не відповідає ситуації, яку ми бачимо в країні. Я сподіваюся, що вище керівництво прийме адекватне рішення, тому що далі так не можна. Поки все [в роботі відомства] фактично паралізовано. Задум був, напевно, в тому, що в цій політичній кризі ніхто не помітить, що вони дотиснуть, додавлять нашу команду і закінчать з темою прокуратури. Основна проблема - не американські гроші, а антиреформаторські натиски на команду. Ще більше натисків, ще більше кримінальних справ. Це вже восьма або дев'ята кримінальна справа проти нашої команди", розповів він про мотиви відкриття кримінально провадження.

Також читайте: ГПУ повинна повторно подати в Раду заяву щодо Мосійчука, - Геращенко

"Я думаю, що Шокін може віддалятися від реальності, але послухається президента і повинен ухвалити справедливе рішення. Ви ж бачите, усе почалося після того, як Генпрокурор повернувся з відпустки - це нова хвиля", - зазначив він.

Відповідаючи на питання про те, хто ще в ГПУ відчуває тиск, Сакварелідзе розповів: "17 працівників Генеральної інспекції ГПУ сьогодні - у підвішеному стані. Їх фотографії в купальниках виставляють на головній сторінці Генеральної прокуратури. Ось цим займається сьогодні, на жаль, керівництво органу. Тому що інших проблем у ГПУ, напевно, немає, немає корупції, боротьби з нею. Усіх їх викликатимуть на допити, проводитимуть обшуки. Головна проблема - це Давид, це генеральна інспекція тощо ".


Источник: https://ua.censor.net.ua/n379849
VEhrdlVXNDVRM2N3VEc1U2JFNUhRekJaU2pnd1MycFJkblJETmpCYVlsRjJXSHBSYjJSRGR6Qk1jbEZ6ZEVOM01GbEVVWFJrUXpjd1dtSlJkRTVETXpCTVZYWk1PVU13TUV3M1VYWTVReXN3VEhwUmRuUkRlakJNUWpnd1RFaFJkR1JIU1RCTWNsRjBaRWREWms1RFZEQktMMUZ2TTNwUmIyUkRiekJLUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору