EN|RU|UK
 Політика України
  4128  25
Матеріали за темою:

 У Раду внесено законопроект про люстрацію із зауваженнями Венеціанської комісії

До Верховної Ради України внесено текст законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань очищення влади із зауваженнями Венеціанської комісії (Європейська комісія "За демократію через право").

Про це свідчить інформація на сайті парламенту, повідомляє Цензор.НЕТ.

Зазначимо, що відповідний законопроект №2695 був зареєстрований у ВР ще 21 квітня 2015 року.

Запропоновані зміни стосуються сфери застосування закону, посад, за якими здійснюються заходи з очищення влади, критеріїв очищення влади, механізму проведення перевірок державного органу, відповідального за проведення перевірок.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Інтер" навмисне перекрутив слова голови Венеціанської комісії Букіккіо про люстраційний закон, - Козаченко

У документі, щоб уникнути неправильного тлумачення норм закону про посади, щодо яких застосовуються заходи з очищення влади, деталізується сфера застосування, а саме - положення закону застосовуються до посадових, службових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування, зокрема, посадових осіб в їхніх апаратах і серетаріатах, крім того, норми закону не застосовуються до осіб, які народилися після 1 січня 1996 року.

Підкреслюється, що експерти Венеціанської комісії висловили зауваження щодо органу, відповідального за проведення заходів із очищення влади (люстрацію) в Україні.

Читайте: ВРЮ схвалила звільнення судді Фролова за позбавлення водійських прав активістів Автомайдану

"Було зазначено, що такий орган повинен бути наділений широким колом повноважень і мати більше незалежності у своїй діяльності. Із метою приведення процесу очищення влади (люстрації) у відповідність до міжнародних стандартів законопроектом пропонується створити, виходячи з кола повноважень, центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом. Незалежність такого органу гарантується спеціальним статусом, особливим порядком призначення голови такого органу - Кабінетом Міністрів України за поданням Прем'єр-міністра України за погодженням комітетом Верховної Ради України, до відання якого належать питання боротьби з корупцією ", - сказано в пояснювальній записці.
причетність до справ проти Євромайдану

Крім того, законопроектом пропонується удосконалити механізм проведення перевірок, що дозволить заощадити кошти державного бюджету та зменшити навантаження на державні органи, зокрема, щодо завершеності в часі перевірки декларацій, яка буде здійснювати до січня 2017 року. Також документом передбачається погодити положення законів "Про очищення влади" і "Про протидію корупції" у частині проведення відповідних перевірок.

Також передбачається додати положення, які зобов'язують кандидатів в народні депутати і президенти, заявити про застосування до них заборон, передбачених законом "Про очищення влади" з метою інформування виборців.Источник: https://ua.censor.net.ua/n380260
TUV4MlVtcDBSMEl3V1V4U1owNURkekJaWWxKc2RFZFFUSGs0ZGt3NVF6Y3dXVGRTWjJSSFF6QlpSRkZ6VGtkSE1GcGlVbW96ZWxGcmRFTXhNRXd6VVhSa1IwY3dXbUpSYzA1RE9UQlpTRkpxVGtNMk1FeEJaekJNY2xGMmRFTTRNRnBpVW1ka1IxY3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору