EN|RU|UK
 Економіка
  6994  79

 Експерт назвав збитки для України від бездіяльності Кабміну на тютюновому ринку

Ціна місяця бездіяльності Кабміну України щодо встановлення мінімального рівня цін на цигарки на рівні точки беззбитковості для держбюджету - 200 млн грн. збитків.

Про це пише у статті для "Апострофа" експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Сергій Глушко.

"Наявна політична криза не дає змоги повністю задіяти усі можливі канали наповнення державного бюджету, що є особливим пріоритетом за умов бюджетного дефіциту. Так, відповідно до Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України та окремих законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році від 24 грудня 2015 №909-V-III" Кабмін повинен був до 1 березня встановити мінімальні роздрібні ціни на цигарки. За умов бездіяльності уряду бюджет втрачає податки внаслідок безперервних цінових воєн. Загалом із 15 березня ціни на 22% цигарок дешевого сегменту були знижені, внаслідок чого державний бюджет недоотримає 200 млн грн. ПДВ і 60 млн грн місцевого акцизу з роздрібної торгівлі", - зазначає він.

З його слів, через неврегульовану цінову конкуренцію на українському ринку зростає доступність цигарок для споживачів, особливо для неповнолітніх громадян.

За відсутності порогу цін на цигарки, як зазначає Глушко, акцизний податок перестає виконувати свою регулятивну функцію, а перетворюється виключно на інструмент фіскального тиску в умовах передоплати акцизу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n380489
VEhrNGRrdzVSMGN3VEdwUmN6bERkekJaUkZGMWRFTTBaazVEWVRCTVJGRnpaRU00TUZwaVVYWlJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору