EN|RU|UK
 Політика України
  2862  34
Матеріали за темою:

 Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок необґрунтований і не повинен залишатися в силі", - директор Human Rights Watch Вільямсон

Донецький міський суд (Ростовська область РФ) виніс вирок народному депутату України Надії Савченко за підсумками несправедливого судового розгляду.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch.

Організація зазначає, що суд відмовився долучити до справи ключові докази захисту і незмінно відмовляв адвокатам у задоволенні важливих клопотань. Внаслідок цього захисники Савченко були позбавлені можливості ефективно оспорювати висунуті обвинувачення, як того вимагають стандарти справедливого судового розгляду.

"Не вдаючись у деталі, можна сказати, що Надії Савченко не був забезпечений справедливий суд, винесений вирок необґрунтований і не повинен залишатися в силі. Безумовно, смерть Корнелюка і Волошина (журналістів, у вбивстві яких звинувачують Савченко. - Ред.) вимагає притягнення винних, але не в рамках процесу, який був вкрай політизований із самого початку і який не відповідає базовим вимогам до правосуддя", - заявив Х'ю Вільямсон, директор Human Rights Watch по Європі і Центральній Азії.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Україна ініціювала терміновий розгляд питання Савченко на найближчій сесії ПАРЄ, - Ар'єв

Організація констатує, що матеріали, які могли б слугувати ключовими доказами невинуватості підсудної, були без пояснень або з формальним мотивуванням відкинуті Донецьким міським судом. Human Rights Watch також говорить про численні моменти, коли суд ігнорував істотні невідповідності в матеріалах обвинувачення.

"Ми вже не вперше стикаємося із серйозними і заявами людей, яким Ви довіряєте, про те, що їх нелегально вивезли в Росію і взяли там під варту. У Савченко є право подавати докази, що підтверджують її позицію, але суд фактично позбавив її такої можливості", - наголосив Вільямсон.

Human Rights Watch вважає, що сукупний ефект рішень суду призвів до порушення права Савченко на справедливий судовий розгляд і поставив під сумнів обґрунтованість і розумність вироку, який не повинен залишитися в силі.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n380559
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEyZ3dURVJSYzNSSFNEQk1XRkYyWkVNMk1FdzBka3c1UTNrd1RHcFNaMDVES3pCTWNEZ3dXVWhTWnpsRE1HWk9SMEl3V1ZCUmRFNURLekJaWmxGMVRrTTVNRmxJVW1kMFEza3dURFU0VTBoV2RGbFhOR2RWYld4dVlVaFNla2xHWkdoa1IwNXZaazVETHpCWlJGRnpUa041TUV3M1VYUTVRM2N3V1ZoUmRVNUhRakJNTTFGMVRrTTJNRXhuUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору