EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  14558  86

 За рік зовнішній борг України скоротився на $ 23,5 млрд, - Яценюк

Україні вдалося за рік скоротити валовий зовнішній борг країни на $ 23,5 мільярда, або 16%.

Як передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укринформ, про це під час засідання Кабінету Міністрів заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"За рік цифра валового зовнішнього боргу країни скоротилася на $ 23,5 млрд. На 16,5% ми скоротили борги. Крім того, ми скоротили державний і гарантований державою борг ще майже на $ 7 млрд", - сказав Яценюк.

Прем'єр-міністр, крім того, зазначив, що основною проблемою є обслуговування боргів.

"Основна проблема, з якою ми зіткнулися, це, звичайно, обслуговування боргів. Не ми ці кредити брали, але ми їх списуємо, ми їх реструктуруємо, і ми залучаємо кошти за вартістю кредитного ресурсу в декілька разів нижче, ніж було до нас", - зазначив Яценюк.

Він розповів про скорочення фактичних витрат держбюджету на обслуговування боргів.

"Якщо раніше ми платили 7%, 10%, то зараз завдяки нашій програмі з МВФ це 1%. Саме тому нам вдалося завдяки широкій програмі реструктуризації та списання боргових зобов'язань на поточний рік зменшити фактичні витрати державного бюджету майже на 65 млрд грн", - підкреслив Яценюк.

Прем'єр-міністр також відзвітував про результати фіскальної стабілізації

"В результаті фіскальної стабілізації, якщо взяти цифри консолідованого дефіциту державного бюджету в 2014 році, це було більше 10%. Сьогодні це в 4 рази менше - 2,5%. Це означає, якщо раніше нам треба було брати 10% від загальних доходів бюджету і закривати дірку, бо дірка була 10% у бюджеті, то зараз вона стала 2,5%", - зазначив Яценюк.Источник: https://ua.censor.net.ua/n380653
VEhrdlVYSTVSMGN3VEZoUmRtUkhUekJNYjNaTU9VTjRNRXczVW1kT1EzcG1Ua2RCTUV4WVVtZGtSME13V1VSU1p6bEROakJaVEZKbk9VZEJNRXhxVVhRNVEzY3dXV0pTYkhSSFVHWk9RMkV3VEVSUmMyUkRPREJhWWxGMlVUMDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору