EN|RU|UK
 Події
  55800  24

 Виконавча служба заарештувала майно "Фуршетів", - "Українські новини"

Виконавча служба Міністерства юстиції України наклала арешт і здійснила опис понад 7 тисяч квадратних метрів торгівельних площ, на яких розташовується один із найбільших у Львові супермаркетів "Фуршет".

Виконавче провадження здійснювалося на підставі виконавчих документів у рамках стягнення заборгованості по кредиту в розмірі 23 млн доларів, наданого компанії ще у 2008 році.

Раніше державні виконавці вже заарештували майно "Фуршетів" у Києві, Вінниці, Кам'янці-Подільському та Тернополі. Про це йдеться в Постанові ВС, текст якої мають Українські Новини.

За інформацією ЗМІ, мережею супермаркетів "Фуршет" володіє Ігор Баленко, а також французька мережа АШАН через британську компанію "Антуза ЛТД", створену для розвитку бізнесу в Україні та Молдові.

Ще в 2007 році під програму розвитку мережі Баленко залучив кредити комерційних банків, зокрема "Укрсиббанку", "Райффайзенбанку Аваль", "Кредитпромбанку", ЄБРР, "ОТП Банку", "Правекс-Банку" і "Приватбанку".

Однак амбітні плани розширення не реалізувалися, і сумарно мережа заборгувала банкам, зокрема і ЄБРР, близько $160 млн. Ашан, незважаючи на свою пайову участь у проекті, відсторонився від вирішення проблем, пов'язаних із боргами "Антузи ЛТД", і сконцентрувався на розвитку власної мережі.

Тому рятувати майно "Фуршетів" від кредиторів та державних виконавців Ігорю Баленку довелося самостійно. Бізнесмен вдався до традиційних прийомів: провів реструктуризацію і викупив власні борги через пов'язаних осіб, а кредиторам запропонував погасити заборгованість за рахунок оренди.

Так, наприкінці 2015 року ЄБРР із великим дисконтом продав права вимоги за кредитом "Фуршету" бізнес-партнеру Баленка, який постачав продукцію для мережі. А на початку 2016 року бізнесмен завершив реструктуризацію корпоративної структури групи "Фуршет", унаслідок якої активи українських компаній були виведені в офшори шляхом продажу за умовною ціною.

За даними єдиного реєстру юридичних осіб України, новими акціонерами компаній групи "Фуршет" ("Фуршет-Центр", "Фуршет-Регіон", "Сеть-Маркет", "Буд-Маркет", "Гарантія-Маркет", "Буд-Маркет Груп", "Господарник Плюс" і "Сусід") стали невідомі офшорні компанії на Віргінських островах, Белізі, Сейшеллах, а також у Шотландії, які купили українські компанії за безцінь - по 10 тис. гривень.

За інформацією ЗМІ, мережа супермаркетів "Фуршет" налічує близько 100 магазинів в Україні і Молдові. Також декілька супермаркетів працюють в окупованому Криму. У зв'язку з труднощами, пов'язаними з логістикою і поставками на півострів, власники мережі планували продати кримський бізнес росіянам.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n380704
VEhrNGRrdzVRM2N3V1VSUmRHUkhTVEJaU2pnd1RIcFJjMDVETlRCTU0xRjJibnBSZGs1RGR6Qk1VRkZ6VGtNek1FeHFVWFpZZWxGdE9VZE5NRXhNVW14MFEzaz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору