EN|RU|UK
 Політика України
  93344  394

 Шокін звільнив з ГПУ процесуального керівника Опанасенка, який порушив справу проти "діамантових" прокурорів

Звільнення під час судового процесу над "діамантовими прокурорами" процесуального керівника - це прямий тиск на результат судового процесу.

Про це у своїй статті пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Віталій Опанасенко - процесуальний керівник у справі "діамантових" прокурорів. Це в його руках всі процесуальні рішення щодо справи, на ньому вся відповідальність. Сьогодні йому вручили повідомлення про звільнення. Йому і всім його співробітникам.

Віталію 27 років. Він працював в одній з районних прокуратур, але з початком війни перейшов у військову прокуратуру і поїхав в АТО. Він був у групі, яка вела найрезонансніші справи. Найгучнішою справою, в розслідуванні якої він брав участь, була трагедія в Іловайську, розслідування загибелі Іл-76 в Луганському аеропорту, розслідування щодо "Торнадо". Ця група висунула підозру начальнику штабу АТО генерал-майору Назарову. Зараз проти нього ведеться судовий процес. Ця ж група підготувала підозру щодо командувача АТО, начальника Генштабу Віктора Муженка за злочинну бездіяльність, невиконання службових обов'язків і зникнення з командного пункту 24-25 серпня 2014 року під час наступу російських військ. За успіхи в розслідуваннях нагороджений іменним пістолетом від міністра оборони Степана Полторака", - розповів журналіст.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Слідчим і прокурорам ГПУ, які розслідували "діамантову" справу, вручено повідомлення про звільнення, - журналіст

опанасенко"Влітку 2015 року, коли Давид Сакварелідзе заявив про створення Генеральної інспекції в ГПУ для боротьби з корупцією, і ГПУ відкрила конкурсний відбір у новий підрозділ, Опанасенко подав туди документи, і пройшов конкурс. Через тиждень після зарахування в штат Генеральної інспекції Сакварелідзе направив Віталію заяву народного депутата В'ячеслава Костянтинівського про прокурорську мафію, яка управляє пісочним бізнесом, на чолі з заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Опанасенко спільно з начальником Главку «К» СБУ Віктором Трепаком організував операцію із затримання вимагачів. Саме 27-річний прокурор прийняв рішення провести обшук у приміщенні Головного слідчого управління ГПУ і за місцем проживання Шапакіна і Корнійця", - додав він.

Читайте: З ГПУ продовжують звільняти працівників, які розслідували справу "діамантових прокурорів", - Сакварелідзе

"У ході слідчих дій з'ясувалося, що Шапакін і Корнієць діяли безкарно, тому що були друзями родини і довіреними особами Генерального прокурора Віктора Шокіна. Проте Сакварелідзе і Грицак отримали схвалення своїх дій безпосередньо від Президента Петра Порошенка. І ось фінал. Суд у справі "діамантових" прокурорів тільки почався. Начальник Главку «К» Трепак відсторонений від виконання обов'язків. Звільнився Касько. Сакварелідзе перевівся до Одеси. А всю групу, яка почала розслідування, звільняють з Генпрокуратури. Всі рішення підписували вони, і вся відповідальність - на них. І перш за все - на процесуальному керівникові. Проти Опанасенка через розслідування щодо "діамантової" справи ГПУ порушила дві справи за службові порушення. Шокін демонструє, що кожен, хто зробить замах на його інтереси, буде звільнений", - констатує Бутусов.

"Звільнення під час судового процесу - це прямий тиск на результат судового процесу. Генпрокурор показує, що ті співробітники прокуратури, які будуть підтримувати обвинувачення проти Шапакіна і Корнійця, будуть вигнані так само, як були вигнані ті, хто цю справу відкрив. Більшого цинізму і більшого знущання над правосуддям і над роботою ГПУ важко уявити. Вважаю, що Генпрокурор Шокін вчинив корупційний злочин, безпосередньо впливаючи на результати суду", - заявив журналіст.

"Окремо хочу сказати Президентові Порошенку. Петре Олексійовичу, ви не обдурили цих хлопців, які рішуче діяли завдяки вашій підтримці і повірили вашим словам. Ви самі себе обдурили, тому що тепер, коли ви будете обіцяти захист і вимагати рішучих дій, виконавці будуть згадувати, як ви кинули тих, хто хотів розкрити найбільший корупційний скандал в історії Генеральної прокуратури", - резюмував Бутусов.Источник: https://ua.censor.net.ua/n380807
TUZsSVVYWTVSMEV3VEVSUmMzUkRkMGxEVEZGMFRrZFhNRXhFVVhaT1EzY3dURE5TWjNSREt6Qk1URkYxVGtkR1NVNURMekJaUkZGMmRFTTJNRmxRVW1kT1F5c3dXVVJTYkhSRGVVbHBPSFl3U2k5UmRuUkhRVEJNTjFKcFRrTXhNRXd6VVhWMFF5dG1Ua052TUV3M1VYVjBSMWN3VERFNE1FdElVWE5PUXpZd1RFeFJjMDVIUVRCTVdGRjFPVWRYTUV4VVVYUTVRekZtVGtOaE1FdzNVbWRPUXprd1dtSlNiRTVIUnpCWmVEZ3dTMnBSYzA1REx6Qk1SRkYxZEVkWE1Fd3hPREJMVEZKblRrTXhNRXd2VVhOT1F6Wk1lUzlSZFhSREt6QlpSRkpuT1VNdk1GbGlVbXgwUjFCbVRrTXpNRXhNVW14MFF6Y3dXWHBSZG1SRE1UQk1NMUYyWkVkUVprNURWREJLTDFGdmR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору