EN|RU|UK
 Політика України
  2835  53

 Виробників можуть зобов'язати забезпечити утилізацію використаних батарейок, - Мінекології

В Україні хочуть розширити відповідальність виробників щодо утилізації небезпечних відходів.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, про це сказала в.о. міністра екології та природних ресурсів Ганна Вронська на брифінгу в п'ятницю, 25 березня.

Чиновниця презентувала новий проект закону "Про відходи".

За словами Вронської, документ пропонує ввести європейську систему ставлення до відходів, коли на звалище сміття відправляється в останню чергу.

"В Україні переробляється тільки 3-8% відходів, тоді як у Європі - понад 60%.", - зазначила Вронська.

Читайте
на "Цензор.НЕТ: Небезпечне звалище ламп з ртуттю виявлено в столиці, - депутат Київради Сандалова

Повинні бути вжиті заходи для попередження утворення відходів, а також вторинного використання.

Також пропонується сприяти переробці сміття. Як зазначила міністр, в Україні близько 95% твердих побутових відходів, в тому числі, небезпечні, потрапляє відразу на смітник.

Крім того, законопроект пропонує розширити відповідальність виробників щодо утилізації відходів. Зокрема, це стосується виробників батарейок. Це може бути або самостійна робота виробника щодо утилізації, або шляхом сплати екологічного податку.

Цей законопроект розроблявся півроку за участю експертів. За словами міністра, зараз він на стадії публічного обговорення. Він є необхідною умовою для імплементації Директиви 20087/98/ЄС.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n381022
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTTFGMmRFTXZNRmxFVVhaMFF6RXdUSEpTWjI1NlVtYzVSME13VEdwUmRUbEhWekJNWmxGelRrZEhNRnBpVW1vemVsRjBaRU0yTUV3M1VYVTVReXN3VEZCU2JIUkhVR1pPUTNrd1dtSlJkRTVIUmpCTU4xRjBUa00wWms1RFl6QmFZbEYyWkVNeE1FeHlVWFowUXpjd1REZFJjemxIVnpCYVl6MD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору