EN|RU|UK
 Політика України
  7809  33

 Справу "діамантових прокурорів" повинні розслідувати або відсторонені слідчі з групи Сакварелідзе, або НАБУ, - Бутусов

Щоб вийти із ситуації, що склалася, і довести до логічного завершення справу "діамантових прокурорів", необхідно повернути на роботу і допустити до розслідування слідчих і прокурорів, які розпочали ці кримінальні провадження.

Про це у своїй статті для Цензор.НЕТ пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

За словами автора, вони зацікавлені в тому, щоб довести свій професіоналізм і довести справу до логічного завершення. Іншим варіантом є передача всіх кримінальних проваджень щодо Корнійця і Шапакіна в Національне антикорупційне бюро України як незалежний, новостворений орган, який завершить попереднє розслідування за цими кримінальними провадженнями.

"Величезна праця понад ста співробітників СБУ і Генпрокуратури повинна отримати справедливу і професійну оцінку. Мають отримати оцінку всі докази, всі факти", - наголошує Бутусов.

Крім цього, він висловив упевненість у тому, що навмисне непризначення ряду вищезгаданих прокурорів може призвести до неповного висвітлення всіх отриманих доказів у справі і неналежного допиту всіх свідків сторони обвинувачення.

"Грубо порушено закріплений у КПК України принцип незмінності прокурора в кримінальному провадженні, згідно з яким прокурор призначається з моменту початку досудового розслідування до моменту винесення вироку у кримінальній справі судом першої інстанції. Зміна прокурора здійснюється у разі наявності поважних причин, які не дають можливості йому брати участь у досудовому розслідуванні", - нагадує Бутусов.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У слідчих у справі "діамантових прокурорів" почалися обшуки, - Сакварелідзе

"Зміну прокурорів у цьому провадженні можна пояснити винятково бажанням розвалити справу, виправдати обвинувачених або призначити їм мінімальні покарання, щоб інші працівники прокуратури та правоохоронних органів були впевнені, що система їх захистить. Якщо керівництво Генеральної прокуратури вважає, що слідчі і процесуальні керівники діяли неправомірно, порушили вимоги закону та професійної етики, у зв'язку з чим їх відсторонили від участі в кримінальних процесах, то логічно було б надати їм можливість підтримувати державне обвинувачення у цих справах, і таким чином довести або свою повну професійну непридатність, коли буде винесено виправдувальний вирок, або підтвердити правомірність своїх процесуальних дій шляхом доведення перед судом винуватості обвинувачених. Тільки в такому випадку можна говорити про об'єктивність дій керівництва Генеральної прокуратури України у справі "діамантових прокурорів". Якщо ж ці працівники не будуть повернуті до підтримання державного звинувачення і досудового розслідування цих кримінальних проваджень, і в зв'язку з цим будуть винесені виправдувальні вироки, то звинувачувати їх у непрофесіоналізмі або процесуальних порушеннях буде щонайменше некоректно", - пише Бутусов.

Більш детально читайте в статті Юрія Бутусова ФАКТИ ТА ВИСНОВКИ ПО СПРАВІ ДІАМАНТОВИХ ПРОКУРОРІВ: ЗВЕРНЕННЯ ДО ОРГАНІВ ВЛАДИ УКРАЇНИ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n381042
TUZsSVVYWTVSMEV3VEVSUmMzUkRkMGxEVEZGMFRrZFhNRXhFVVhaT1EzY3dURE5TWjNSREt6Qk1URkYxVGtkR1NVNURMekJaUkZGMmRFTTJNRmxRVW1kT1F5c3dXVVJTYkhSRGVVbHBPSFl3U2toU1p6bEhRekJaVUZKblpFTXJNRXhKWnpCTE4xSm5Ua2RYTUV4c09EQkxTRkZ6VGtNMk1FeE1VWE5PUjBFd1RGaFJkVGxIVnpCTVZGRjBPVU14Wms1RFlUQk1OMUpuVGtNNU1GcGlVbXhPUjBjd1dYZzRNRXRxVVhOT1F5OHdURVJSZFhSSFZ6Qk1NSFpNT1VOVU1Fb3ZVVzkzUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору