EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3078  22

 Анулювати підроблені результати ЗНО неможливо: немає правового поля, - голова Центру оцінювання якості освіти Карандій

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій констатує відсутність повноважень у Центру для анулювання підроблених результатів зовнішнього незалежного тестування. Також буде складно довести навмисну подачу абітурієнтами до вищих навчальних закладів підроблених результатів зовнішнього тестування.

Про це директор Центру повідомив в інтерв'ю Українським Новинам, інформує Цензор.НЕТ.

"У нас немає правового поля для анулювання результатів тестування. Наразі сесії зовнішнього тестування минулих років закриті, і ми не можемо вносити зміни в їхні результати", - сказав він.

Карандій зазначив, що навіть за умови виявленні фактів підробки результатів тестування, відсутня норма, що дозволяє Центру анулювати подібні результати.

Читайте на "Цензор.НЕТ": У Міносвіти підтвердили факт втручання у базу даних ЗНО в 2014-15 роках

За його словами, Міністерству освіти і науки необхідно усунути подібне протиріччя.

Карандій вважає, що навмисну ​​подачу абітурієнтами підроблених результатів зовнішнього незалежного тестування під час вступу до вищих навчальних закладів важко довести.

"Я думаю, буде складно довести факт того, що ті, хто подали ці (підроблені) результати під час вступу до вузів, знали про їхню фальшивість", - сказав директор Центру.

Карандій зазначив, що Центр у деяких випадках встановив факти підробки результатів тестування, проте будь-які дії за такими фактами повинні робити правоохоронні органи.

Дивіться також: Два викладачі вузу затримані під час отримання 600 доларів хабара, - СБУ. ФОТО

Водночас Український центр оцінювання якості освіти перевіряє достовірність результатів частини робіт зовнішнього незалежного тестування за 2013 рік.

"Генпрокуратура надала нам матеріали для проведення перевірки деяких тестових робіт за 2013 рік", - сказав він.

Карандій зазначив, що наразі ще рано говорити про конкретні результати цієї перевірки, оскільки вона почалася не так давно.

За його словами, центр вже проводив у відповідь на запит Генеральної прокуратури аналіз деяких робіт за 2014-2015 роки.

Перевірка робіт за 1 рік займала близько місяця, оскільки експертам центру потрібно було через запити в Генпрокуратурі отримувати доступ до оригіналів робіт.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Київські студенти ремонтують БТРи і розвідувальні машини для бійців АТО. ВІДЕО

Зараз Центр оцінювання якості освіти лише передав Генеральній прокуратурі результати перевірки з виявленими фактами порушень.

Карандій виключає можливість технічного збою системи як причини зміни результатів зовнішнього незалежного тестування.

"Говорити про технічний збій, який наосліп змінив би результати, не можна", - сказав він.

Карандій зазначив, що за результатами технічної перевірки частини тестових робіт за 2014-2015 роки експертами Центру були виявлені зміни результатів зовнішнього тестування у 192 абітурієнтів.

До того ж у деяких із них могли бути змінені результати 2-3 робіт відразу.

Читайте: Маріупольський держуніверситет рекомендує студентам називати терористів "ополченцями", - журналіст. ФОТО

Директор Центру вважає, що в такому випадку мало місце цілеспрямоване втручання в роботу електронної бази результатів тестування з метою їх зміни.

Карандій не вважає, що виявлені факти фальсифікації результатів зовнішнього незалежного тестування впливають на об'єктивність усієї системи тестування.

"Це результати дій певної групи людей, і вони не повинні нівелювати ту роботу, яку робили колективи Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, створюючи систему тестування", - сказав він.

Карандій зазначив, що факти, які вказують на недостовірність результатів, є щодо 185 робіт у 2014 році і 234 робіт у 2015 році, що становить 0,02% і 0,03% від усієї кількості робіт відповідно.

За його словами, Центр готовий визнати виявлені порушення, проте не вважає їх значними в рамках всієї системи.

Він додав, що в інших країнах, де реалізована подібна система тестування під час вступу до вищих навчальних закладів, також траплялися порушення.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n381068
VEhrdlVXMTBRM2N3V1VSUmMwNURPVEJNVkZKc2RFTTFUSGt2VW1oT1EzY3dUSFpTYWs1SFFqQk1hbEpvVGtkWE1FeHlVWE5PUjBjd1dtSlNiRE42VVd3NVEyUXdTalU0TUVwUVVXNDVRMnBtVGtkQ01GbE1VbWM1UXpBd1RGaFJkbVJIUXpCTWFEZ3dTMkpSZEdSRE9UQlpURkpuUTBSUmRuUkhSekJhWWxGMlpFZFBNRXhNVVhOT1F6a3dURE5TYW5sRVVtbzVRell3VERkU1oyUkhRekJhV1djd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU0w
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору