EN|RU|UK
 Політика України
  40006  165

 Печерський суд дозволив ГПУ вилучення документів Центру протидії корупції, - Шабунін

шабунин

Печерський суд Києва надав слідчим Генеральної прокуратури України доступ з правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції (ЦПК), а також документів, які є банківською таємницю та знаходяться у володінні банків, що обслуговують ЦПК.

Відповідні постанови, видані судом в один день - 22 березня, з'явилися в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Жодних заборон щодо передачі справ у НАБУ Шокін не видавав і нічого не забороняв, - Куценко

"Це можна розцінювати виключно як тиск на організацію", - стверджує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, "на місце генерального прокурора готують одного із заступників Шокіна - Столярчука або Севрука, роботу яких жорстко критикує ЦПК". У ЦПК зазначають, що постанови Печерського суду дають право слідчим ГПУ в двадцятиденний термін мати доступ до речей і документів ЦПК, копій договорів про відкриття та обслуговування банківських рахунків, дорученнь, карток із зразками підпису посадових осіб організації, печаток, договорів на установку системи "Клієнт -Банк", виписок із номерами телефонів, IP-адрес, за якими відбувалося з'єднання системи "Клієнт-Банк" і датами проведення зазначених з'єднань.


Також читайте: Генпрокуратура під час пошуку "зниклих" грантів США отримала доступ до рахунків "Центру протидії корупції"

Також слідчі можуть отримати інформацію про рух грошових коштів на рахунках ЦПК, бухгалтерських документів, документів підрядників громадської організації, виписок тощо з початку 2014 року. У ЦПК зазначають, що рішення Печерського суду ухвалено за клопотанням, з яким в рамках кримінального провадження за ознаками злочину звернувся старший слідчий з особливо важливих справ відділу з розслідування кримінальних проваджень у сфері власності Генеральної прокуратури України В. Машика.


"Під час досудового розслідування слідчі ГПУ шукають гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і , на думку ГПУ, повинні надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу. Оскільки таке трактування використання міжнародної технічної допомоги - абсурдне, у ЦПК вважають це кримінальне провадження банальним приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунки і почати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генеральної прокуратури України", - підкреслюють у ЦПК.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Обласних прокурорів змусили написати заяви про те, що Давид ганьбить прокуратуру", - Сакварелідзе

Процесуальне керівництво в кримінальному провадженні здійснює прокурор ГПУ О.Варченко. Постанови видано слідчим суддею Печерського районного суду Києва Цоколь Л.І. за участю секретаря Сторожук Є.Ю.Источник: https://ua.censor.net.ua/n381129
VEhrdlVYRk9RM2N3VEVoU1p6bERPVEJhWWxGMlV6aDJNRXhVVVhaMFF6WXdXVkJSZGs1RE1UQk1NMUpuYm5wUmRYUkRLekJaUkZKbk9VTXZNRmxpVW14MFIxQm1Ua2RDTUZsUVVYUkllbEZyT1VObU1FdE5QUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору