EN|RU|UK
 Економіка
  2523  9

 Впровадження електронного адміністрування влітку 2015 року вже привело до додаткових щомісячних надходжень у 3-4 млрд грн до бюджету, - Мокляк

Електронне адміністрування ПДВ - це поки єдина реформа, яка дала значний ефект у боротьбі з "податковими ямами".

Але вже найближчим часом уряд має знайти компроміс із бізнесом і "залатати дірки", пов'язані зі спеціальним режимом щодо аграрного ПДВ та касових апаратів. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив колишній в.о. керівника Державної фіскальної служби Максим Мокляк.

За його словами, саме впровадження електронного адміністрування ПДВ влітку 2015 року привело до додаткових щомісячних надходжень до бюджету 3-4 млрд грн. При цьому Мокляк порівняв ситуацію з ПДВ з "дірявим човном", зазначивши, що "частину пробоїн залатали, а частина залишилася". "Якщо закрити всі діри і вирівняти човен, ефект буде ще більшим", - зазначив експерт.

Мокляк зазначив, що одним із пріоритетних завдань нового уряду має стати впровадження прозорого реєстру відшкодування ПДВ. "Не потрібно ні прийняття змін до закону, ні якихось наказів Мінфіну. Потрібно просто бажання. І бізнес побачить, бізнес повірить і зрозуміє, що реально реформи відбуваються", - вважає експерт і згадує, що в 2015-му фіскальній службі вдалося зробити реєстри прозорими. "Я зустрічався з представниками багатьох великих і середніх компаній і пояснював їм, що тепер вони можуть прогнозувати повернення ПДВ, і не потрібно ні до кого йти на уклін. Отримав дуже схвальну реакцію: говорили, що саме такої прозорості вони і чекали", - згадує Мокляк. У той же час фахівець зазначає, що практику формування прозорих реєстрів "згорнули" в травні 2015 року, коли він уже не впливав на процеси у відомстві.

Ще одна проблема, яка гальмує реформу фіскальної служби, це невирішений статус митниці в структурі ДФС. Мокляк вважає, що остаточне слово повинні сказати депутати. "Зараз у парламенті лежать проекти законів як про відділення митної служби від ДФС і перепідпорядкування безпосередньо Мінфіну, так і про максимальну інтеграцію в ДФС. У світовій практиці є вдалі приклади і першого, і другого варіантів ... Але я не знаю жодної цивілізованої країни, де статус митниці перебував би в підвішеному стані вже багато місяців, як зараз в Україні", - резюмує економіст в інтерв'ю тижневику.

Нагадаємо, навесні 2015 р. Максим Мокляк виконував обов'язки керівника ДФС, а потім повернувся на посаду глави координаційно-моніторингового департамента. У грудні Мокляк написав заяву про відставку.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n381338
VEhrNGRrdzVRMll3U2xSUmEyNTZVWFJrUXpjd1RGaFJkWFJIUXpCWlJGRjJkRU01TUV3elVYUlRSRkpuT1VNdk1GbEVVWE5PUTNrd1RIWlNiSFJET1RCTU0xSnFNM3BSYkU1RGF6QkxSVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору